Nowy Dwór Maz: Pracownicy ALPLA posprzątali teren nad Narwią

Ponad 30 osób przez kilka godzin sprzątało tereny w pobliżu plaży miejskiej i przystani WOPR w Nowym Dworze Mazowieckim. Wyzwanie podjęli pracownicy firmy ALPLA, której zakład produkujący opakowania z tworzyw sztucznych jest zlokalizowany przy ulicy Przemysłowej. Do akcji przyłączyli się również przedstawiciele firmy Reckitt Benckiser, której zakład znajduje się po sąsiedzku. Akcja była związana z przypadającym 5 czerwca Światowym Dniem Ochrony Środowiska.

Cieszymy się, że mogliśmy zainicjować dzisiejszą akcję. Plaża miejska jest miejscem ważnym dla mieszkańców Nowego Dworu, w tym również dla rodzin naszych pracowników, którzy chętnie korzystają z terenów nad Narwią. Czujemy w ALPLA szczególną odpowiedzialność za środowisko, ponieważ opakowania z tworzyw sztucznych czasami zamiast trafiać do recyklingu lądują niestety w trawie, lesie czy rzece. Chcemy to zmienić, bo przecież wystarczy, żeby każdy z nas uważnie segregował odpady wrzucając do odpowiedniego pojemnika czy kosza, aby niepotrzebna już butelka stała się kolejną użyteczną rzeczą – np. polarem, czy inną butelką – powiedziała Ewa Brzozowska, Dyrektor Regionalna ALPLA w Nowym Dworze.

W czasie sprzątania zebrano w sumie 28 dużych worków wypełnionych m.in. starymi puszkami, butelkami i foliowymi opakowaniami po przekąskach. Wśród znalezisk był również stary śpiwór i bardzo wiele innych śmieci. Odpady zostały przekazane do Miejskiego Zakładu Oczyszczania, gdzie zostaną poddane segregacji, a później w miarę możliwości również recyklingowi.