Nowy Dwór Maz: Ruszyły NDMki – Rowery Miejskie

W piątek 2 sierpnia o godzinie 9:00 burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego Jacek Kowalski wraz ze swoim zastępcą Januszem Mikuszewskim i radnymi oraz urzędnikami, udali się w pierwszą przejażdżkę rowerową przy użyciu NDMki – Nowodworskiego Roweru Miejskiego. Tym samym dokonano uruchomienia 12 stacji rowerowych, rozlokowanych na terenie miasta.

1. Jak założyć konto do korzystania z NDMki?
Założenie konta do obsługi NDMki jest bardzo proste. Pobierz aplikację telefonem ze strony https://my.roovee.eu, zarejestruj się podając jedynie swój numer telefonu. Kartą lub przelewem zasil swoje nowe konto. Opłata inicjalna (do wykorzystania na przejazdy z możliwością zwrotu) to minimum 10 zł. Po dotarciu środków na Twoje konto – możesz już korzystać z NDMki. ,

Aby wypożyczyć rower wystarczy, że zeskanujesz QR kod z kierownicy, albo z zamka na tylnym kole. Rower zostanie odblokowany i pozostanie do Twojej dyspozycji do momentu, kiedy zakończysz wynajem zamknięciem blokady na tylnym kole.

Aplikacja którą masz na swoim telefonie będzie informowała Cię o wszystkich ważnych kwestiach związanych z wypożyczeniem pojazdu, w tym prezentowała będzie lokalizacje rowerów, obszar funkcjonowania NDMki, rozmieszczenie stref parkowania, stan Twojego konta.

Nie korzystasz ze smartfona? To nie jest problem! Załóż konto na stronie https://my.roovee.eu, po czym kartą lub przelewem zasil swoje nowe konto. Zaakceptuj regulamin i zapamiętaj swój TELEKOD! Opłata inicjalna (do wykorzystania na przejazdy z możliwością zwrotu) to minimum 10 zł. Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta pod numerem 88 77 66 833, podaj numer roweru, który chcesz odblokować, a następnie swój TELEKOD i ciesz się jazdą.

Rower wypożyczysz również korzystając z SMSa. Załóż konto na stronie https://my.roovee.eu, po czym kartą lub przelewem zasil swoje nowe konto. Zaakceptuj regulamin i zapamiętaj swój TELEKOD! Uruchom pojazd wysyłając SMSa na numer 539 569 930 o treści start NUMER_ROWERU, który chcesz wypożyczyć, a następnie postępuj zgodnie z komunikatami SMS i ciesz się jazdą.
Zapoznaj się z Regulaminem korzystania z NDMki, dostępnym na stronie https://rowery.nowydwormaz.pl/regulamin

2. Jak wypożyczyć i zwrócić NDMkę?
Jako zarejestrowany użytkownik NDMki masz cztery możliwości skorzystania z Nowodworskiego Roweru Miejskiego.

Wariant 1. Wypożyczasz rower ze Strefy Parkowania Rowerów. Wykorzystując aplikację Roovee albo kod SMS odblokowujesz rower i korzystasz z niego. Rower zwracasz do którejkolwiek Strefy Parkowania Roovee i jeśli korzystasz z roweru nie więcej jak 30 minut – wypożyczenie jest bezpłatne.

Wariant 2. Wypożyczasz rower ze Strefy Parkowania Rowerów. Wykorzystując aplikację Roovee albo kod SMS odblokowujesz rower i korzystasz z niego. Wypożyczenie chcesz zakończyć bez pozostawiania roweru w Strefie Parkowania Roovee. Możesz pozostawić rower wszędzie w obrębie strefy działania NDMki, którą będziesz widział na aplikacji podczas wynajmu. Taki wariant wynajmu oznacza dodatkowy koszt 2 zł za wypożyczenie roweru.

Wariant 3. Wypożyczasz rower poza Strefą Parkowania Rowerów. Wykorzystując aplikację Roovee odnajdujesz najbliższy rower i korzystasz z niego. Rower zwracasz do którejkolwiek Strefy Parkowania Roovee i jeśli korzystasz z roweru nie więcej jak 30 minut za zwrócenie roweru do strefy na Twoje konto trafi bonus w wysokości 1,5 zł.

Wariant 4. Wypożyczasz rower poza Strefą Parkowania Rowerów. Wykorzystując aplikację Roovee odnajdujesz najbliższy rower i korzystasz z niego. Wypożyczenie chcesz zakończyć bez pozostawiania roweru w Strefie Parkowania Roovee. Możesz pozostawić rower wszędzie w obrębie strefy działania NDMki, którą będziesz widział na aplikacji podczas wynajmu. Taki wariant wynajmu traktowany jest przez operatora jako zwrot roweru poza Strefą Parkowania i oznacza dodatkowy koszt 2 zł.

Aby wypożyczyć rower wystarczy, że zeskanujesz QR kod z kierownicy albo z zamka na tylnym kole. Rower zostanie odblokowany i pozostanie do Twojej dyspozycji do momentu, kiedy zakończysz wynajem zamknięciem blokady na tylnym kole.

Aplikacja którą masz na swoim telefonie będzie informowała Cię o wszystkich ważnych kwestiach związanych z wypożyczeniem pojazdu, w tym prezentowała będzie lokalizacje rowerów, obszar funkcjonowania NDMki, rozmieszczenie stref parkowania, stan Twojego konta i wiele innych.
Nie korzystasz ze smartfona? To nie jest problem! Załóż konto na stronie https://my.roovee.eu, po czym kartą lub przelewem zasil swoje nowe konto. Zaakceptuj regulamin i zapamiętaj swój TELEKOD! Opłata inicjalna (do wykorzystania na przejazdy z możliwością zwrotu) to minimum 10 zł. Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta pod numerem 88 77 66 833, podaj numer roweru, który chcesz odblokować, a następnie swój TELEKOD i ciesz się jazdą.

Rower wypożyczysz również korzystając z SMSa. Załóż konto na stronie https://my.roovee.eu, po czym kartą lub przelewem zasil swoje nowe konto. Zaakceptuj regulamin i zapamiętaj swój TELEKOD! Uruchom pojazd wysyłając SMSa na numer 539 569 930 o treści: start NUMER_ROWERU, który chcesz wypożyczyć, a następnie postępuj zgodnie z komunikatami SMS i ciesz się jazdą!
Zapoznaj się z Regulaminem korzystania z NDMki, dostępnym na stronie https://rowery.nowydwormaz.pl/regulamin

3. Gdzie można pozostawić rower NDMki?
Idealną sytuacją jest gdy wypożyczony rower zwracasz do oznaczonej Strefy Parkowania. Oznacza to brak dodatkowych opłat za korzystanie z roweru, a także ułatwia korzystanie innym użytkownikom z NDMki. Możesz jednak pozostawić rower w dowolnym publicznie dostępnym miejscu na obszarze funkcjonowania NDMki.

Roweru nie możesz pozostawić w miejscach które ograniczają lub uniemożliwiają skorzystanie z roweru innym uczestnikom. Takie miejsca to w szczególności parkingi podziemne, tunele, garaże, zamknięte cmentarze, lasy, parki. W szczególności niedopuszczalne jest dokonywanie zwrotu roweru i jego przechowywanie w budynkach, na prywatnych posesjach, w piwnicach albo samochodach. Rower musi być oparty o nóżkę/stopkę. Niedopuszczalne jest pozostawienie roweru w pozycji leżącej. Rower nie może być także oparty o słup, drzewo, ani budynek. Dla Twojej wygody korzystania z NDMki nie pozostawiaj roweru w miejscach w których nie będzie zasięgu GPS, to jest miejscach zadaszonych lub usytuowanych w podziemiach!

W przypadku błędnego zwrotu roweru w szczególności niezamknięcia urządzenia ROOVEE LOCK CONTROL lub pozostawienia roweru w miejscu niedozwolonym, zostanie Ci naliczona opłata zgodnie z Tabelą opłat.
Pamiętaj również, że użytkownik NDMki nie może przewozić rowerów samochodami i innymi środkami transportu, należącymi do osób prywatnych.

Zapoznaj się z Regulaminem korzystania z NDMki, dostępnym na stronie https://rowery.nowydwormaz.pl/regulamin

4. NDMkowe opłaty i bonusy
Stworzyliśmy NDMkę tak, aby korzystanie z niej było maksymalnie efektywne oraz, aby wiązało się to z minimum formalności i opłat. Po założeniu konta na stronie https://my.roovee.eu zostaniesz poproszona/y o dokonanie opłaty inicjalnej (do wykorzystania na przejazdy z możliwością zwrotu) w wysokości minimum 10 zł. Możesz jej dokonać kartą lub przelewem. Po dotarciu środków na Twoje konto – możesz już korzystać z NDMki.

Korzystanie z roweru jest bezpłatne przy wypożyczeniach nie dłuższych, niż 30 minut. Powyżej tego czasu na Twoim koncie naliczona zostanie opłata wysokości 5 groszy za każdą rozpoczętą minutę wynajmu. Dodatkowe opłaty mogą zostać naliczone za zakończenie wynajmu poza Strefą Parkowania, poza obszarem funkcjonowania NDMki, za zakończenie roweru w miejscu niezgodnym z regulaminem oraz za korzystanie z roweru niezgodne z regulaminem.

Jeśli jednak nie chcesz płacić za korzystanie z NDMki, to nie płać! Odstaw rower po zakończeniu wynajmu do oznaczonej Strefy Parkowania i do 30 minut wynajmu nie zostaną naliczone Ci żadne opłaty. Jeśli wypożyczysz rower poza Strefą Parkowania i zwrócisz go na koniec wynajmu do Strefy Parkowania – otrzymasz bonus do wykorzystania na kolejne przejazdy!
Szczegóły dotyczące opłat znajdziesz na stronie: https://rowery.nowydwormaz.pl/

5. Problemy techniczne z rowerem?
Jedną z największych zalet NDMki jest to, że nie musisz martwić się o stan techniczny wypożyczanych rowerów. My się o niego zatroszczymy!
Choć rowery wykorzystywane w systemie Nowodworskiego Roweru Miejskiego są tak przygotowane, aby były jak najbardziej trwałe i niezawodne, to czasem mogą wymagać naszej interwencji. W przypadku wystąpienia jakiejkolwiek awarii zgłoś ją niezwłocznie poprzez aplikację wykorzystując do tego moduł „Zgłoś usterkę” lub dokonaj zgłoszenia poprzez Biuro Obsługi Klienta. To bardzo ważne! W przypadku niezgłoszenia awarii, możesz bowiem być obciążona lub obciążony późniejszymi kosztami naprawy roweru.

Pamiętaj również, że jako klient nie możesz naprawiać wypożyczonego roweru ani dokonywać jakiejkolwiek innej ingerencji w jego konstrukcję. Jedynym uprawnionym do tego podmiotem jest Operator.

Zapoznaj się z Regulaminem korzystania z NDMki, dostępnym na stronie https://rowery.nowydwormaz.pl/regulamin

6. Kolizja, stłuczka, wypadek z udziałem NDMki?
Czasem każdemu z nas przydarza się gorszy dzień. W przypadku, gdy podczas korzystania z wypożyczonego roweru dojdzie do wypadku lub do kolizji, klient jest zobowiązany spisać stosowne oświadczenie lub wezwać na miejsce zdarzenia Policję. W razie wystąpienia takiego zdarzenia jako klient masz również obowiązek niezwłocznie poinformować o tym Operatora. To bardzo ważne, także z punktu widzenia późniejszego uruchomienia polisy ubezpieczeniowej w przypadku powstania szkód!
Zapoznaj się z Regulaminem korzystania z NDMki, dostępnym na stronie https://rowery.nowydwormaz.pl/regulamin