Nowy Dwór Maz: Siatkówka kobiet już w sobotę

1 października 2016 siatkarki NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki rozegrały swój pierwszy mecz w I-szej lidze kobiet PZPS z drużyną Joker Mekro Świecie. Spotkanie było bardzo wyrównane, jakkolwiek trzeba przyznać, że w nowodworskiej drużynie widać było przejawy debiutanckiej nerwowości.

Od samego początku mecz był bardzo wyrównany. Cały czas oba zespoły walczyły punkt za punkt. Dopiero w ostatnim secie drużyna Świecia uzyskała wyraźną przewagę. Siatkarki NOSiR goniły przeciwniczki, ale te notorycznie odskakiwały.

Szkoda niezmiernie 2-ego seta, w którym NOSiR uzyskał prowadzenie, ale w końcówce zabrakło trochę szczęścia – piłka przebijana zza boiska dyszlem niemal z ziemi, przewinęła się dosłownie po siatce i spadła w pole nowodworzanek. Punkt dla Świecia i, niestety, ostatecznie – przegrana.

W drużynie przeciwnej bardzo dobry mecz zagrała Sandra Szczygioł, która atakowała aż 32 razy, z czego aż 18 razy kończyła piłkę punktem.

W drużynie NOSiR na wyróżnienie zasługują zaś kapitan zespołu – Anna Sołodkowicz, Gosia Zaciek i Aneta Duda.

W najbliższą sobotę, 8 października 2016, w hali Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Dworze Mazowieckim przy ulicy Sportowej 66, o godz. 17, siatkarki NOSiR spotkają się z kolejną pierwszoligową drużyną – AZS PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno.

Życzymy powodzenia!

20161008