Nowy Dwór Maz: Sieci kłusownicze na pomoście

W piątek 20 listopada patrolujący rzekę Narew policjanci z Komisariatu Rzecznego Policji, zauważyli przymocowane do pomostu na przystani Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, sieci rybackie. Po podpłynięciu i sprawdzeniu, okazało się, że w środku jest kilka ryb a sieć służy do kłusowania. Na miejsce wezwano policjantów z nowodworskiej dochodzeniówki. Obecnie postępowanie w sprawie kłusowania zostało już zakończone.

Policjanci nowodworskiej dochodzeniówki dostali informację od kolegów z rewiru rzecznego i przybyli na miejsce. Technicy wykonali czynności dochodzeniowe na miejscu zdarzenia. W nowodworskiej komendzie wszczęto postępowanie w sprawie kłusownictwa. Policjanci próbowali zabezpieczyć monitoring, który jest na budynku WOPR. Niestety nie udało się zabezpieczyć nagrań z czasookresu, który był w naszym zainteresowaniu – mówi st. asp. Joanna Wielocha z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

Ostatecznie śledczym nie udało się ustalić, kto przymocował sieci i w jakim okresie oraz ile ryb udało się w ten sposób złapać. Śledczy z powodu niewykrycia sprawcy przestępstwa, postępowanie umorzyli.