Nowy Dwór Maz: Skrócenia i zawieszenia kursów

Od 1 marca PKS Polonus organizujący komunikację na obszarze bazy Nowy Dwór Mazowiecki, wprowadza nowy rozkład jazdy. Zawieszeniu ulegną kursy nierentowne oraz skrócone zostaną trasy do miejscowości Zakroczym.

Pętla w Zakroczymiu

Kursy z Czerwińska, Smoszewa i Kroczewa do Warszawy Centralnej/Zachodniej zostają skrócone i będą wykonywane na trasie Zakroczym – Warszawa Centralna. Przewoźnik zawiesza wszystkie kursy relacji Nowy Dwór Mazowiecki – Błędowo. Na tej trasie kursuje lokalna komunikacja gminy Pomiechówek.

Weekendowe zawieszenia

Zawieszony zostanie kurs relacji Zakroczym (14:50) – Warszawa Gdańska (16:30) – Zakroczym, kursujący w dni nauki szkolnej. W sobotę i niedzielę zawieszeniu ulegnie kurs relacji Zakroczym (5:30) – Warszawa Gdańska. W sobotę zostaje zawieszony również kurs Zakroczym (19:00) – Warszawa Gdańska. W niedzielę kurs Nowiny (8:10) – Warszawa Gdańska oraz powrót (12:50) nie będzie wykonywany.

Powodem zawieszenia kursów jest niska frekwencja, nie przekładająca się na zyski pozwalające utrzymać rentowność danych kursów.

Będzie nowa linia do Warszawy

Mieszkańcy Modlina Twierdzy i Nowego Dworu Mazowieckiego czekają na uruchomienie nowej linii 9 obsługiwanej przez firmę Translud. Nowa trasa Modlin Twierdza – Jabłonna –  Warszawa Metro Młociny miała ruszyć 15 lutego, ale z przyczyn niezależnych od przewoźnika jej start odłożono na przyszłość.

9 stycznia również firma Translud zawiesiła część kursów uzasadniając to niską frekwencją wśród pasażerów.

12