Nowy Dwór Maz: Śmiertelny pożar na Bohaterów Modlina

We wtorek (12.03) chwilę przed godziną 22 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim wpłynęło zgłoszenie o pożarze pomieszczenia w barku przy ul. Bohaterów Modlin/ Górska na osiedlu Pólko w Nowym Dworze Mazowieckim. Na miejsce natychmiast zadysponowano liczne siły i środki ratownicze. 

W związku z trwającym pożarem w Pomiechówku w pierwszym rzucie przybyły zastępy z OSP Nowy Dwór Mazowiecki oraz wojskowi strażacy z Pomiechówka. Pożarem objęte było jedno z pomieszczeń. Po wprowadzeniu do środka roty ratowników z wnętrza wyniesiono 58-letniego mężczyznę, który nie posiadał żadnych funkcji życiowych. Na miejsce natychmiast wezwano zespół Ratownictwa Medycznego oraz przystąpiono do resuscytacji krążeniowo oddechowej. Mimo wysiłku strażaków i następnie medyków, nie udało się uratować mężczyzny. 58-latek zatruł się prawdopodobnie dymem, który powstał na skutek pożaru.

Od rana w środę (13.03) na miejscu pożaru trwały oględziny przez biegłego z zakresu pożarnictwa. Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim wszczęła śledztwo w sprawie pożaru i śmierci nowodworzanina.

Udział w akcji:
531M21 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M22 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M91 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
539M30 – OSP Nowy Dwór Mazowiecki
537M31 – OSP Ratownictwo Wodne
539M31 – OSP Nowy Dwór Mazowiecki
539M42 – OSP Pomiechówek
538M82 – WSP Pomiechówek
W02-81 – ZRM Nowy Dwór Mazowiecki
KPP Nowy Dwór Mazowiecki
Prokurator
Pogotowie Energetyczne