Nowy Dwór Maz: Sportowe Podsumowanie Roku

W związku ze zbliżającym się końcem roku w hali widowiskowo-sportowej Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyło się podsumowanie roku sportowego wszystkich sekcji działających przy NOSiR.

Aktualnie w Ośrodku funkcjonuje 10 sekcji sportowych, które reprezentują miasto Nowy Dwór Mazowiecki na arenie wojewódzkiej, ogólnopolskiej oraz europejskiej:

- piłka nożna,
- siatkówka,
- koszykówka,
- kolarstwo,
- kajakarstwo,
- podnoszenie ciężarów,
- szermierka,
- pływanie,
- boks,
- NOSiR- Jogger.

W sekcjach trenują dzieci, młodzież oraz dorośli łącznie ponad 600 osób.
Na galę zaproszono Burmistrza Miasta Jacka Kowalskiego, który wraz z Dyrektorem NOSiR-u Krzysztofem Kapustą wręczali wyróżnienia wszystkim trenerom zajmującą się tak liczną grupą zawodników i zawodniczek.

Wśród trenerów wyróżnieni zostali:
1. Trenerzy piłki nożnej: Jerzy Ksionda, Grzegorz Zmitrowicz, Mariusz Miecznikowski, Adrian Zaremba, Tomasz Reginis, Andrzej Sazonowicz, Rafał Kleniewski, Paweł Moskwa, Wojciech Stecyna, Fabian Kotarski, Radosław Kamiński, Mateusz Prus, Mateusz Kosiński oraz Kamil Lis.
2. Trenerzy piłki siatkowej: Bartosz Kujawski, Joanna Kozerewicz, Cezary Tulin, Aleksandra Przepiórka i Robert Jankowski.
3. Trenerzy koszykówki: Aleksandra Szczurowska i Artur Liciński.
4. Trenerzy boksu: Krzysztof Miałki i Maciej Frąckiewicz.
5. Trenerzy szermierki: Ryszard Rogowski i Bartosz Łukowski.
6. Trener kajakarzy: Mariusz Szałkowski.
7. Trener podnoszenia ciężarów: Marcin Ciesielski.
8. Trener pływania: Maciej Wdowiarski.
9. Trener kolarzy: Henryk Brożyna.
10. Trener Joggera: Marian Kościelniak.

Szczególne wyróżnienie otrzymał pan Stanisław Życieński, który od początku jest związany z Ośrodkiem. Byłemu już trenerowi Świtu podziękowano za owocną współpracę i wręczono panu Przemysławowi Cecherzowi pamiątkowe zdjęcie.

Po tych wyróżnieniach nadszedł czas na szczególne podziękowania dla zawodników, którzy włożyli dużo wysiłku i pracy w osiągniecie bardzo dobrych wyników w mijającym roku.

W piłce nożnej wyróżniono cztery drużyny:
- U-13 rocznik 2004 za awnas do III ligi Okręgowej, a trenerem drużyny jest Paweł Moskwa,
- U-14 rocznik 2003 za awans do I ligi Okręgowej, trenerem jest Adrian Zaremba,
- U-12 rocznik 2005 - za awans do II ligi Okręgowej, trenerem zespołu jest Grzegorz Zmitrowicz,
- U-15 rocznik 2002 - za awans do EKSTRALIGI, a trenerami zespołu są Jerzy Ksionda i Tomasz Reginis.

Po piłce nożnej nadszedł czas na siatkówkę dziewcząt:
- rocznik 2004 pod okiem Cezarego Tulina zdobył IV miejsce na Mistrzostwach Polski (Aleksandra Stan, Julia Żelazek, Aleksandra Żuryńska i Natalia Staśkowiak);
- rocznik 2005 zdobył Vice Mistrzostwo Polski w mini siatkówce w kat. dwójek w składzie Patrycja Ziółkowska, Klara Kempfi i Paulina Łuszczyńska oraz Vice Mistrzostwo Mazowsza, a trenerką tego rocznika jest Joanna Kozerewicz;
- młodziczki pod opieką trenera Roberta Jankowskiego awansowały do I ligi wojewódzkiej;
- seniorki zakończyły sezon 2015/2016 awansem do I ligi a trenerami są Bartosz Kujawski i Cezary Tulin.

Po wyróżnieniach drużynowych, na scenę zaproszono zawodników reprezentujących sport indywidualny.
W boksie wyróżniono czterech zawodników:

Marcin Kacprowicz – brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów, miejsce 5-8 na Mistrzostwach Polski Seniorów, powołany do kadry narodowej;
Daniel Dołowy – brązowy medalista na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, V-ce Mistrz Pucharu Polski Juniorów, powołany do kadry narodowej;
Krzysztof Pakoca – Mistrz Mazowsza, 2 miejsce na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Polski Młodzików;
Chmurski Alan – powołany do kadry narodowej, I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Ziemi Nowodworskiej, I miejsce w eliminacjach do Mistrzostw Polski, IV miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów.
W sekcji kolarskiej 4 zawodników:

Średnicka Katarzyna – wygrała Nadzieje Olimpijskie w wyścigu punktowym na torze;
Julian Kot – Mistrz Małego Wyścigu Pokoju, Wicemistrz Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików;
Jakubiak Martyna – Mistrzyni w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Mazowsza na szosie oraz na torze;
Mercedes Gala – Wicemistrzyni w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Mazowsza w jeździe indywidualnej na czas na torze i na szosie oraz wyróżnienie drużynowe za zdobycie I miejsca w Małym Wyścigu Pokoju.
W sekcji kajakarskiej szczególne wyróżnienia dla:

Dorota Borowska – I msc. (kat. C-1 200) oraz II msc. (C-2 500) w Pucharze Świata w Portugali, IV miejsce w Mistrzostwach Europy Seniorów w Moskwie, III msc. (kat. C 1 500) i IV msc. (Kat. C-1 200) w Mistrzostwach Europy Juniorów i U23 w Bułgarii, V miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów i U23 w Mińsku, I miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów;
Klaudia Szulecka – I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów, I miejsce Mistrzostwa Polski Seniorów, II miejsce (kat. C-2 1000) i III miejsce (kat. C-2 500) w Pucharze Nadziei Olimpijskich, I miejsce w Mistrzostwach Warszawy;
Jakub Retkiewicz – IX miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, II miejsce w Mistrzostwach Mazowsza;
Dominik Sobótka – III miejsce w Mistrzostwach Mazowsza;
Zuzanna Sztuka – I miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików, I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, II miejsce w Mistrzostwach Mazowsza i Warszawy;
Milena Kruszewska – II miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, III miejsce i II miejsce w Mistrzostwach Warszawy;
Malwina Kruszewska – III miejsce w Mistrzostwach Mazowsza;
Szymon Petrykowski – II miejsce w Mistrzostwach Mazowsza.
Z sekcji szermierczej zaproszono 3 zawodników do odebrania wyróżnień:

Maria Fedorów – VI miejsce Warszawska Olimpiada Młodzieży,
Hubert Fedorów – III miejsce Warszawska Olimpiada Młodzieży,
Kacper Dąbrowski – VIII miejsce na Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży.
W sekcji pływackiej, która dopiero zaczęła startować w zawodach wyróżniono 2 zawodników:

Dominika Boczkowska – III miejsce w V Otwartych Mistrzostwach Ostrołęki – 100 m stylem dowolnym, III miejsce w V Otwartych Mistrzostwach Ostrołęki – 100 m stylem grzbietowym;
Paweł Szulerecki – V miejsce w Grand Prix Polski – 50 m stylem dowolnym, III miejsce w Grand Prix Polski – 50 m stylem grzbietowym, XII miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców – 50 m stylem grzbietowym, IV miejsce - 50 m stylem grzbietowym V miejsce - 50 m stylem motylkowym VII miejsce – 50 stylem dowolnym w Grand Prix Pucharu Polski.
Ostatnia dyscyplina, która dostała wyróżnienia z rąk Burmistrza Miasta i Dyrektora NOSiR-u to sekcja podnoszenia ciężarów, a otrzymali je:

Kacper Dominiak – VII miejsce w Mistrzostwach Polski do 17 lat, III miejsce Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego;
Daniel Borzęcki – X miejsce w Mistrzostwach Polski do lat 17, I miejsce w Mistrzostwach Woj. Mazowieckiego, II miejsce w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży, II miejsce w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży;
Piotr Kowalewski – X miejsce w Mistrzostwach Polski do lat 17, II miejsce w Mistrzostwach Woj. Mazowieckiego;
Jan Bieżuński – XII miejsce w Mistrzostwach Polski, III miejsce w Mistrzostwach Woj. Mazowieckiego do lat 17, II miejsce w Mistrzostwach Woj. Mazowieckiego Juniorów;
Bartłomiej Sałaciński – IX miejsce w Mistrzostwach Polski do lat 15, II miejsce w Mistrzostwach Woj. Mazowieckiego do lat 17, II miejsce w Mistrzostwach Woj. Mazowieckiego Juniorów;
Kacper Iwiński – II miejsce w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego Juniorów;
Adrian Nesner – II miejsce w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego.
Podziękowano również rodzicom, którzy wspierają swoje dzieci, a także sekcję. Szczególne podziękowania przekazano dla:

Rodziców sekcji piłki nożnej:
Rocznik 98/99 – Przygoda Robert,
Rocznik 2001 – Nadulski Jacek,
Rocznik 2002 – Dąbrowska Danuta, Głogowski Janusz, Pudelski Tomasz, Stykowski Adrian, Wiśniowska Grażyna,
Rocznik 2003 – Wieczorek Marek, Tomasiak Tomasz, Ziółkowski Michał,
Rocznik 2004 – Skibiński Maciej, Roszkowski Wojciech,
Rocznik 2005 – Strześniewski Daniel,
Rocznik 2006 – Kalinowski Marek, Kunisz Dorota, Zych Katarzyna,
Rocznik 2007 – Olszewski Marcin,
Rocznik 2008 – Mielczarek Marcin.

Rodziców wspierający sekcję siatkówki:
Rocznik 2005:
Lidia i Michał Ziółkowscy, Magdalena Król, Jolanta Bolińska, Sylwia Caban- Mosur
Rocznik 2004:
Dominik i Magdalena Stan, Olga Żelazek, Jagoda i Krzysztof Staśkowiak, Katarzyna Urbiak, Eliza i Marek Grzywaczewscy, Maciej Kempfi, Małgorzata Grzelak
Rocznik 2006:
Duda Izabela, Wiącek Magdalena

Rodziców wspierający sekcję kolarską:
Jacek Kot
Marcin Dziedzic
Michał Górniak

Rodziców wspierający sekcję szermierki:
Dorota Matysiak
Jarosław Fedorów
Mariusz Dudek
Jarosław i Aneta Dąbrowscy
Henryk i Kamila Kalisz
Jakubowski Artur

Po całej uroczystości Burmistrz Miasta jeszcze raz podziękował wszystkich zawodnikom, za osiągnięte sukcesy w 2016 roku życząc dalszego rozwoju i sukcesów w kolejnych latach.

Nowodworski Ośrodek Sportu i Rekreacji dziękuje wszystkim partnerom i sponsorom, którzy wspierają nowodworski sport oraz zawodników zawodników.

Szczególne uznania dla:
- p. Piotr Gruziński - ARTDENTA,
- p. Robert Kanigowski - ITPBS.pl,
- p. Janusz Piwowar - firma PIWOWAR,
- p. Sebastian Golejewski - AGA MET,
- p. Michał Jakubowski - Easy Call,
- p. Krzysztof Ducki - Hotel Best Western Airport Modlin,
- p. Dominik Stan - Lokalny Ośrodek Sportowy,
- p. Monika Alfut i Agnieszka Łącka - Fitnezja,
- P. Jacek Wydrych - Wydrych Insurance Brokers Sp. z o.o.,
- p. Marek Wrzesiński - Zakład Energetyki Cieplnej,
- p. Janusz Dąbrowski - Zakład Wodociągów i Kanalizacji,
- p. Jarosław Lewicki - Kancelaria Notarialna,
- p. Dariusz Banaszek - firma Banaszek Nieruchomości,
- p. Roman i Barbara Suwiłło - Piaskarnia Carl Villa,
- p. Zbigniew Binienda - SINEVIA,
- p. Ireneusz Jankowski - piekarnia KOŁACZ,
- p. Wojciech Szymański - firma Lukullus,
- p. Krzysztof Pawluczuk i Krzysztof Łępicki - Centrum Exportu Lukullus,
- p. Zbigniew Grocki, Grażyna Mikuśkiewicz, Marek Mikuśkiewicz, Marek Mikuśkiewicz Junior - Centrum Handlowe HIT.

autor: NOSiR