Nowy Dwór Maz: Spowodował kolizję. Okazało się, że jest poszukiwany

Policjanci wydziału ruchu drogowego obsługiwali w środę zdarzenie drogowe na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego. Podczas wykonywanych czynności okazało się, że sprawca kolizji jest poszukiwany i pod wpływem środków odurzających oraz nie posiada uprawnień do kierowania. Został przez mundurowych zatrzymany. Trafił do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe 9 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu też dodatkowo kara do 2 lat pozbawienia wolności.

26 sierpnia 2020 r. po godz. 8- ej rano policjanci ruchu drogowego nowodworskiej komendy policji obsługiwali zdarzenie drogowe na ul. Warszawskiej w Nowym Dworze Mazowieckim. Doszło tam do kolizji dwóch pojazdów. Kierujący oplem 43- latek z Nasielska najechał na tył poprzedzającego pojazdu marki audi, za kierownicą którego siedziała 49- latka z powiatu ciechanowskiego.

Podczas wykonywanych na miejscu czynności, policjanci sprawdzili w systemie uczestników zdarzenia. Najpierw okazało się, że 43- latek z Nasielska, który kierował oplem w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania. Następnie, wyszło na jaw to, że mężczyzna jest poszukiwany celem ustalenia miejsca pobytu jak również odbycia kary bezwzględnego pozbawienia wolności.

Żeby tego było mało, po wykonanym badaniu w organizmie 43- latka ujawniono obecność substancji psychoaktywnych. 43- latek został przez mundurowych zatrzymany. Następnego dnia został mu przedstawiony zarzut kierowania pojazdem mechanicznym, znajdując się pod wpływem środka odurzającego. Przestępstwo to, zgodnie z kodeksem karnym zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat.

Najbliższe 9 miesięcy mężczyzna spędzi teraz w jednostce penitencjarnej.