Nowy Dwór Maz: Strażacy przedysponowali jeden zastęp za most

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim z uwagi na zamknięty most na rzece Narwi i duży czas na pokonanie objazdu po DK7 postanowiła o przedysponowaniu jednego zastępu z JRG Nowy Dwór Mazowiecki do siedziby OSP Ratownictwo Wodne. Zawodowi strażacy dyżurują tam ciężkim zastępem ratowniczo – gaśniczym. 

Dyżur zawodowych strażaków jest w piątki i niedziele w godzinach popołudniowo – wieczornych. Kilka lat temu, również podczas remontu mostu, strażacy również swój jeden z zastępów odsyłali do dyżurowania za mostem. Wtedy jeszcze OSP Ratownictwo Wodne nie miało swojej siedziby w Modlinie Twierdzy i dyżur odbywał się w szkole przy ul. Bema.

Przedysponowanie zastępu ma skrócić czas dojazdu do zdarzenia w chwili wypadku. W piątkowe popołudnie dużo osób wyjeżdża na weekend. W niedzielne popołudnie zaś wracają z wypoczynku. W związku z tym aby pomoc przyszła w porę, strażacy dyżurują za mostem aby móc szybko udać się na DK62 i DK7.

Dodatkowo całodobowy dyżur strażaków – ratowników wodnych pełniony jest w siedzibie OSP Ratownictwo Wodne przez druhów z tej jednostki.