Nowy Dwór Maz: Strażak ranny podczas akcji

W niedzielę (2.12) o godzinie 22:12 na ul. Paderewskiego doszło do kolizji samochodów osobowych. Na miejsce skierowano dwa zastępy z JRG Nowy Dwór Mazowiecki. Strażacy przystąpili do zabezpieczenia miejsca zdarzenia i wtedy doszło do kolejnej kolizji.

Kolizja dwóch pojazdów była skutkiem padającego zamarzającego deszczu. Strażacy zaraz po dojechaniu na miejsce zdarzenia, przystąpili do udzielania pomocy i zabezpieczeniu miejsca akcji. W tym samym czasie jeden z pojazdów nie wyhamował i wpadając w poślizg, odbił w bok uderzając i odbijając się od barierki wprost na jednego ze strażaków.

Funkcjonariusz doznał niewielkiego otarcia naskórka. Nie było potrzeby zwalniać go ze służby do domu – powiedział naszej redakcji mł. bryg. Tomasz Wołoszyn, naczelnik Wydziału Operacyjnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Kierujący Toyotą mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego nie wyhamował i najechał na nogę strażakowi. Na szczęście lekarz z wezwanej na miejsce karetki nie stwierdził obrażeń. Kierowca był trzeźwy i ukarany został mandatem karnym – mówi podkom. Szymon Koźniewski z KPP Nowy Dwór Mazowiecki.

Uczestnicy obu kolizji nie odnieśli żadnych obrażeń. Policjanci sprawców ukarali mandatami karnymi.

Zdjęcie poglądowe