Nowy Dwór Maz: Strażaków przygniotło drzewo

We wtorek (11.07) wieczorem do nowodworskiej straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o drzewie, które w pobliżu cmentarza przy ulicy Słowackiego w Nowym Dworze Mazowieckim, zagrażało przechodniom i kierowcom samochodów. Podczas akcji rannych zostało dwóch strażaków ochotników. 

Na miejscu interweniowali strażacy z JRG Nowy Dwór Mazowiecki i OSP Nowy Dwór Mazowiecki. Podczas wycinania drzewa, doszło do niekontrolowanego przewrócenia się. Jeden z druhów z OSP Nowy Dwór Mazowiecki odskakując przewrócił się i doznał urazu nogi i kręgosłupa. Drugi uderzony został w głowę i kręgosłup szyjny.

Obaj strażacy zabezpieczeni byli w środki ochrony osobistej, posiadali specjalne ubranie i hełmy – mówi mł bryg.  Tomasz Wołoszyn z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim. – Na miejsce natychmiast wezwano karetki Ratownictwa Medycznego. Strażacy odwiezieni zostali do szpitali w Nowym Dworze Mazowieckim i Warszawie – dodaje Wołoszyn.

Na miejsce zdarzenia przybył również zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim mł. bryg. Mariusz Wyszyński.

Foto: czytelniczka Natalia