Nowy Dwór Maz: Trwa weekend pełen atrakcji i to za pół darmo

Weekend 23-24 kwietnia to w Nowym Dworze Mazowieckim moc atrakcji dla każdego. Od rana krwiodawcy mogą honorowo oddać krew. W Modlinie Twierdzy dzień otwarty w Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin. Popołudniu odbyło się ognisko.

Krew Ratuje Życie

Przy Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Nowym Dworze Mazowieckim trwa akcja poboru krwi. Organizatorem wraz z RCKiK jest Ochotnicza Straż Pożarna w Nowym Dworze Mazowieckim wspierana przez OSP Pomiechówek, WOPR, Straż Miejską i Komendę Powiatową Policji. Chętnych do oddawania krwi nie brakuje.

lubimy pomagać i chcemy wspierać ideę krwiodawstwa. Powstał przy naszej straży oddział klubu Legion HDK i od września 2015 roku organizujemy cykliczne akcje plenerowe wraz z RCKiK. Druhowie chcą się w to angażować. Nikt ich nie zmusza a jak widać jest ich sporo – mówi Daniel Jeszke, naczelnik OSP Nowy Dwór Mazowiecki.

Chcemy pomagać i dlatego tu jesteśmy. Również dużo będziemy organizować nad wodą – mówi Jacek Kolanko prezes WOPR.

Straż Miejska nie po raz pierwszy angażuje się w akcje mające na celu ratowanie ludzkiego życia. Wszędzie tam gdzie liczy się zdrowie i życie drugiego człowieka oraz możliwość mu pomocy, wszędzie tam jesteśmy i my – mówi Małgorzata Wójcik z nowodworskiej Straży Miejskiej.

– Policja włącza się w każdą akcję profilaktyczną. Jest to wpisane również w naszą działalność. Lepiej nieraz zapobiegać niż leczyć. W miarę możliwości w każdą akcję się włączamy. Policjanci chętnie również oddają regularnie krew. Nawet dziś kilku było i oddawało – mówi asp. Szymon Koźniewski z nowodworskiej policji.

Dzień Otwarty w Muzeum

Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin zaprasza na dni otwarte. Przez całą sobotę i niedzielę trwają koncerty i zabawy. Służby mundurowe wystawiły swoje stoiska. Można zobaczyć sprzęt jakim posługuje się Żandarmeria Wojskowa, Straż Graniczna czy 2 Mazowiecki Pułk Saperów.

Ognisko

Popołudniu przy Wieży Tatarskiej strażacy z OSP Ratownictwo Wodne rozpalili ognisko. Prowiant zapewnił organizator wyścigu kolarskiego.

MK/PJ

Info WND