Nowy Dwór Maz: Tydzień u wodnych strażaków

W minionym tygodniu nasza jednostka interweniowała 5 razy. Wśród zgłoszeń jakie otrzymywaliśmy z Powiatowego Stanowiska Kierowania było również zgłoszenie z Numeru Alarmowego Nad Wodą 601-100-100.

Zastęp ratowników interweniował w piątek przy wypadku samochodowym na ulicy Żołnierzy Września w Nowym Dworze Mazowieckim. Działania nasze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pomocy przy wydostaniu z pojazdów, dwóch osób, które odwiezione zostały do szpitala.

Po zakończeniu działań przy wypadku powróciliśmy do koszar. Po kilku godzinach ponownie otrzymaliśmy alarm tym razem zgłoszenie dotyczyło pożaru pustostanu. Na szczęście po przybyciu na miejsce okazało się, że płonęły tylko nagromadzone śmieci.

W sobotę podczas pikniku z okazji Dnia Dziecka zostaliśmy alarmowo zadysponowani do pomocy małemu kotu, który siedział na filarze mostu kolejowego i nie miał jak wrócić na brzeg. Dzięki pomocy właściciela prywatnego skutera, udało się zwierzę przetransportować na ląd.

Wieczorem dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania zadysponował nas również do usunięcia roju pszczół na drzewie przy ulicy Chopina. Na miejsce udał się nasz samochód ratownictwa wodnego na wyposażeniu którego znajdują się również ubrania pszczelarskie.

W minionym tygodniu rozpoczęliśmy również zbiórkę publiczną po blokach na terenie Modlina Twierdzy. Dziękujemy wszystkim, którzy okazują życzliwość i wrzucają do puszki datki.

OSP Ratownictwo Wodne