Nowy Dwór Maz: Uczniowie z Górskiej na sympozjum

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim z klas technik pojazdów samochodowych i mechanik pojazdów samochodowych 2 czerwca 2017 r. uczestniczyli w X Ogólnopolskim Sympozjum „Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów”, który odbył się na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Tematem wiodącym tej edycji były nowoczesne technologie w rekonstrukcji pojazdów zabytkowych.

Podczas pierwszej części spotkania uczestnicy wysłuchali wystąpień prelegentów na takie tematy jak: cyfrowe skanowanie obiektów przestrzennych na przykładzie tankietki TKS, nowoczesne technologie w konserwacji pojazdów, przestępczość w zakresie zabytków technicznych, historia pojazdu Józefa Piłsudskiego, konstrukcja i historia pojazdów Gepard i Leopard.

Po sesji plakatowej, na parkingu wydziału SiMR odbyła się prezentacja zabytkowych pojazdów cywilnych i wojskowych. Można je było dokładnie obejrzeć, zobaczyć w działaniu, porozmawiać o ich historii z właścicielami pojazdów. Szczególne zainteresowanie uczniów wzbudziły m.in. Chevrolet Józefa Piłsudskiego, pojazd na parę, pojazd American La France o pojemności 14 litrów, motocykl SOKÓŁ 1000 z koszem bocznym. Równocześnie z wystawą pojazdów odbywał się pokaz cynowania nadwozi, któremu z zainteresowaniem przyglądała się młodzież.

/ZSZ1/