Nowy Dwór Maz: Ukradł towar z drogerii za 2500 złotych

Policjanci z wydziału prewencji komendy powiatowej policji w Nowym Dworze Mazowieckim wspólnie z dochodzeniowcem zatrzymali mężczyznę wytypowanego przez kryminalnych, w związku z kradzieżą artykułów drogeryjnych w jednym ze sklepów na terenie miasta. Mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do ich popełnienia. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjant z nowodworskiej dochodzeniówki zauważył na jednej z ulic miasta osobę wytypowaną przez kryminalnych w związku z kradzieżami w drogerii. Informację tę, szybko przekazał funkcjonariuszom wydziału prewencji komendy powiatowej policji w Nowym Dworze Mazowieckim, którzy zatrzymali mężczyznę.

Okazało się, że 58- latek niejednokrotnie przychodził do drogerii, a jego łupem padały wartościowe artykuły. Mężczyzna brał towar z półek sklepowych i wychodząc nie płacił za niego. Wszystko rejestrowały jednak kamery sklepowe.

Policjanci z wydziału dochodzeniowo- śledczego po zebraniu materiału dowodowego przedstawili zatrzymanemu zarzuty kradzieży na łączną kwotę blisko 2500 zł. 58- latek przyznał się do ich popełnienia. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Joanna Wielocha