Nowy Dwór Maz: Włamanie do gimnazjum przy Słowackiego

Policjanci nowodworskiego Wydziału Ruchu Drogowego i prewencji zatrzymali 37-letniego mężczyznę, mieszkańca naszego powiatu, który podejrzany jest o usiłowanie kradzieży z włamaniem do budynku gimnazjum. Dodatkowo 37-latek naruszył nietykalność cielesną interweniującego funkcjonariusza. Podejrzany usłyszał już zarzuty i dobrowolnie poddał się karze.

W nocy z 27/28 maja br. nowodworska komenda została zaalarmowana, że w budynku gimnazjum przy ul. Słowackiego, nieznany mężczyzna dostał się do środka poprzez wybicie szyby w oknie. Włamywacz miał również szarpać się z dozorcą obiektu, a potem schować się na terenie szkoły. Na miejsce natychmiast udali się policjanci WRD i prewencji.

W trakcie podjętych czynności mundurowi zatrzymali podejrzanego, którym okazał się 37-letni Borys B. Podczas interwencji mężczyzna chciał uderzyć jednego z funkcjonariuszy drewnianą ławką. W chwili zatrzymania 37-latek szarpał się z policjantem i próbował zadawać mu ciosy. W konsekwencji został obezwładniony i trafił do celi.

Podejrzany po złożeniu wyjaśnień usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem (maksymalna kara do 10 lat pozbawienia wolności) oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza (maksymalna kara do 3 lat pozbawienia wolności). Mężczyzna skorzystał z przysługującego mu prawa i dobrowolnie poddał się karze.

KPP Nowy Dwór Maz