Nowy Dwór Maz: Wpadli za kradzieże z włamaniem

Kryminalni nowodworskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn (24l i 19l) podejrzanych o kradzieże z włamaniem, do zbiorników z paliwem i kasety z pieniędzmi na myjni. Zdarzenia miały miejsce na terenie Nowego Dworu w drugiej połowie maja br. Podejrzani po złożeniu wyjaśnień usłyszeli zarzuty. Teraz może grozić im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału kryminalnego naszej komendy zajmowali się sprawami kradzieży z włamaniem, które zaistniały w drugiej połowie maja br. Dwa zdarzenie miały miejsce na myjni, gdzie sprawcy dokonali włamania do kasety z pieniędzmi, skąd zabrali drobną gotówkę.

Kilka dni później nieznani sprawcy dokonali włamania do zbiornika z paliwem samochodu ciężarowego, skąd ukradli olej napędowy o wartości ponad 1300 zł. W tym samym czasie próbowali włamać się do kolejnego zbiornika, ale zamierzonego celu nie osiągnęli.

W toku czynności operacyjnych, funkcjonariusze ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie tych przestępstw. 24-letni Patryk S., i 19-letni Marek W., mieszkańcy naszego powiatu, usłyszeli w sumie 4 zarzuty. Teraz o ich losie zdecyduje sąd. Mężczyźni znani już byli wcześniej organom ścigania za podobne przestępstwa.

KPP Nowy Dwór Maz.