Nowy Dwór Maz: Wspólny patrol zainaugurował sezon

Wspólny patrol Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne i Straży Miejskiej zainaugurował patrole rzek powiatu nowodworskiego. Dzięki porozumieniu jakie zawarła OSP RW z nowodworską Strażą Miejską, na łodzi patrolowej poza ratownikami, dyżury pełnić będą także strażnicy.

W piątek (29.04) łódź ratowniczo – patrolowa należąca do Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne wypłynęła w pierwszy patrol. Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji jednostka dostała 50.000 złotych na patrole w sezonie wiosenno – letnim.

Dyżury na wodach Narwi i Wiśły w miesiącach maju i czerwcu oraz wrześniu prowadzone będą w weekendy a w okresie wakacji całodobowo. W skład załogi wchodzi sternik i dwóch ratowników z zawodowymi uprawnieniami ratownika wodnego. Gdy w patrol udają się również strażnicy miejscy lub policjanci, wtedy załoga składa się ze sternika i ratownika oraz strażników miejskich lub policjantów. Umowa obowiązuje również z Komisariatem Rzecznym Policji. Zarówno policjanci na łodzi OSP RW jak i strażacy na łodzi Policji, będą wykonywać wspólne patrole.

Okoliczne gminy wsparły jednostkę OSP Ratownictwo Wodne zakupem paliwa jak i niezbędnego wyposażenia, służącego zapewnieniu bezpieczeństwa na terenach wodnych. Strażacy patrolują również rzeki z lądu przy pomocy jednego z trzech quadów.