Nowy Dwór Maz: Wypadek na DK85. Poszkodowana kobieta w ciąży

W sobotę (25.05) chwilę przed godziną 11 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów na ul. Thommee (DK85) w Nowym Dworze Mazowieckim. Na miejscu interweniowały duże ilości sił i środków ratowniczych.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący Oplem Astrą 71-letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego wykonał gwałtownie manewr zmiany pasa ruchu i doprowadził do zderzenia z Hondą civic za kierownicą której siedziała 31-letnia mieszkanka powiatu nowodworskiego. Opel w wyniku zderzenia zjechał na przeciwległy pas ruchu i wylądował w rowie. Samochodem podróżowały jeszcze dwie kobiety w wieku 64 i 71 lat.

Pierwsi na miejscu byli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne, którzy przystąpili do udzielania pomocy poszkodowanym. Aby dostać się do jednej z kobieta w Oplu Astrze, druhowie musieli użyć sprzętu hydraulicznego i wyciąć drzwi aby uzyskać dostęp do poszkodowanej. Po chwili na miejsce dojechały zastępy z JRG Nowy Dwór Mazowiecki i OSP Nowy Dwór Mazowiecki.

Strażacy odłączyli akumulatory w pojazdach i pomogli medykom w udzielaniu pierwszej pomocy poszkodowanym. Na miejsce przyjechały 3 zespoły Ratownictwa Medycznego. Wszystkie kobiety w tym kierująca hondą będąca w ciąży, zostały przewiezione do szpitala.

Aktualnie policjanci z nowodworskiej drogówki wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Kierujący pojazdami w chwili zdarzenia byli trzeźwi.

Udział w akcji:
531M23 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M25 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
537M30 – OSP Ratownictwo Wodne Modlin Twierdza
537M31 – OSP Ratownictwo Wodne Modlin Twierdza
539M31 – OSP Nowy Dwór Mazowiecki
539M32 – OSP Nowy Dwór Mazowiecki
W02-81 – ZRM Nowy Dwór Mazowiecki
W02-84 – ZRM Zakroczym
W02-86 – ZRM Nasielsk
ZZ619 – KPP Nowy Dwór Mazowiecki
WRD KPP Nowy Dwór Mazowiecki