OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W Nowym Dworze Mazowieckim funkcjonuje Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna. Główna siedziba znajduje się przy ulicy Paderewskiego a jej dwie filie w Modlinie Starym i na Osiedlu Młodych. W czwartek (18.02) dokonano otwarcia wyremontowanej filii przy ulicy Wojska Polskiego.

W uroczystości wziął udział burmistrz Jacek Kowalski oraz radny Tomasz Reginis. Dyrektor biblioteki Ewa Borkowska podsumowała zakres prac jaki dokonano w placówce i omówiła plany, jakie ma co do głównej siedziby przy ulicy Paderewskiego.

Osiedle Młodych

W wyremontowanej filii zmieniono wszystko. Nowa kolorystyka sprawia że pomieszczenia są jaśniejsze. Każdy chętny może przyjść i wypożyczyć książki czy skorzystać na miejscu z czytelni lub komputerów z dostępem do internetu.

Nowodworska biblioteka zatrudnia 19 osób, które w 3  placówkach czekają na czytelników. Z oferty placówki chętnie korzystają szkoły, organizując stałe cykliczne zajęcia na terenie biblioteki.

Z usług filii na Osiedlu Młodych w 2015 roku korzystało 1350 osób. Niektórzy wracali po kilka razy, wypożyczając kolejne książki.

 – Mamy dla kogo pracować i cieszymy się, że ludzie korzystają. Czytelnikom się podoba. Dzieci chętnie korzystają z naszej czytelni. Pozyskujemy ciągle nowe książki. W 2015 roku nabyliśmy około 4000 nowych pozycji książkowych. Zakup możliwy był dzięki dotacjom Urzędu Miejskiego czy Biblioteki Narodowej – mówi Ewa Borkowska, dyrektor biblioteki.

Biblioteka zbiera makulaturę z której dochód przeznaczany jest na zakup nowych książek dla czytelników. Każdy też może przekazać dla biblioteki posiadane przez siebie pozycje książkowe, które będą dostępne dla innych czytelników.

Rozbudowa i remont na Paderewskiego

Przed pracownikami wielkie wyzwanie jakim będzie rozbudowa i remont głównej siedziby biblioteki przy ulicy Paderewskiego. Miasto wraz z placówką złożyło wnioski o dofinansowanie rozbudowy i remontu. Jest duża szansa na pozyskanie środków na ten cel. Remont zakończyłby się najpóźniej w 2018 roku.

Jak przystało na otwarcie wyremontowanej filii na koniec spotkania pani dyrektor zaprosiła wszystkich obecnych na tort.

 

Modlin Stary

Po spotkaniu w filii przy ulicy Wojska Polskiego. Zebrani na uroczystości udali się do filii w Modlinie przy ulicy Matejki. Tam również przeprowadzono remont. Pracownicy sami wymalowali ściany a z pomocą fachowców wymieniono podłogę. Książki ustawiono również na nowych półkach.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Stare regały znajdują się na zapleczu biblioteki.

MK

Dodaj komentarz