Nowy Dwór Maz: Z maczetą i narkotykami do kościoła

W sobotnie popołudnie w kościele świętego Michała Archanioła w Nowym  Dworze Mazowieckim doszło do niebezpiecznej sytuacji. Siostra zakonna i pracownik kwiaciarni szykując świątynię do niedzielnego odpustu, usłyszały dziwne uderzenia w drzwi wejściowe. Okazało się, że po terenie parafialnym kręci się nieznany mężczyzna z nożem i maczetą. 

Mężczyznę wygonił powiadomiony o zdarzeniu kapłan. Nieznany człowiek groził również duchownemu. Informacja o zdarzeniu trafiła do nowodworskich policjantów, którzy natychmiast rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. Po kilku minutach odpowiadający rysopisowi człowiek, został zatrzymany na ulicy Harcerskiej.

- Przy zatrzymanym ujawniono atrapę maczety oraz narkotyki. Mężczyzna został zatrzymany i w poniedziałek (26.09) usłyszał zarzut posiadania narkotyków oraz kierowania gróźb karalnych wobec jednego z księży. Policjanci zawnioskowali do prokuratury o złożenie wniosku o zastosowanie aresztu tymczasowego dla podejrzanego. - poinformowała naszą redakcję Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

/MK/