Nowy Dwór Maz: Zarzuty za kradzieże, narkotyki i paserstwo

Policjanci z nowodworskiej komendy zatrzymali 3 mężczyzn, mieszkańców naszego powiatu, którzy mają związek m. in. z kradzieżami w jednym z marketów, gdzie łupem sprawców padł alkohol o wartości ponad 5800 zł. Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na postawienie zarzutów podejrzanym. Dwóch z nich odpowie za kradzież, a jeden za paserstwo nieumyślne i posiadanie środków odurzających.

Kryminalni naszej komendy zatrzymali 25-letniego Kamila J., który podejrzany jest m. in. o kradzieże w jednym z nowodworskich marketów. Według ustaleń policjantów 25-latek , prawdopodobnie w okresie od listopada 2015r. do lutego 2016r. cztery razy dokonał kradzieży w sumie ponad 100 butelek markowego alkoholu. W jednym przypadku miał mu pomagać zatrzymany 18-letni Patryk K.

W toku podjętych dalszych czynności okazało się, że Kamil J. podejrzany jest również o kradzież roweru, która miała miejsce w styczniu br. na jednym z nowodworskich osiedli oraz kradzież telefonu komórkowego ze sklepu RTV/AGD. Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny, policjanci znaleźli skradziony telefon. W sumie podejrzany usłyszał 6 zarzutów kradzieży, w jednym przypadku wspólnie i w porozumieniu z Patrykiem K. Obu może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Trzeci zatrzymany, 26-letni Karol K., podejrzany jest o kupowanie kradzionego alkoholu. Ponadto w jego mieszkaniu policjanci znaleźli prawie gram marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa nieumyślnego oraz posiadania środków odurzających. Może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

KPP Nowy Dwór Maz