Nowy Dwór Maz: Zatrzymani za usiłowanie włamania

Nowodworscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn wieku 26 i 19 lat, którzy podejrzani są o usiłowanie kradzieży z włamaniem do pomieszczenia hali oraz kradzieży kół od samochodów. Mundurowi podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzn ujawnili i zabezpieczyli motorower, który prawdopodobnie pochodzi z przestępstwa. Podejrzani usłyszeli już zarzuty i teraz może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do nowodworskiej komendy trafiło zgłoszenie, że na jednej z posesji na ul. Thommee doszło do usiłowania włamania do hali magazynowej oraz kradzieży 4 kół od samochodu. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 2000 zł.

W trakcie czynności dochodzeniowo-śledczych policjanci ustalili, że ze zdarzeniem może mieć związek dwóch mężczyzn, który niezwłocznie zostali zatrzymani. Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania podejrzanych funkcjonariusze odnaleźli motorower, który prawdopodobnie został skradziony w kwietniu br. na terenie Pomiechówka.

Aktualnie zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem i kradzieży. Po złożeniu wyjaśnień zostali zwolnieni.

/KPP Nowy Dwór Maz/