Nowy Dwór Maz: Zatrzymany poszukiwany listem gończym

W minioną sobotę nowodworscy policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez kryminalnych tut komendy listem gończym. 31-letni Marcin K. ma do odbycia karę 10 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo narkotykowe. Mężczyzna dalej ukrywałby się przed Policją gdyby nie zdarzenie, które rozegrało się kilka dni temu na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego.

W sobotę późnym popołudniem do dyżurnego nowodworskiej komendy dodzwonił się przerażony mężczyzna, który poinformował, że jego syn groził mu pozbawieniem życia a nawet kilkukrotnie zranił nożem w ramię. Zgłaszający wykorzystał chwilę nieuwagi agresora i wybiegł na ulicę, gdzie udało mu się powiadomić służby. Wysłany na miejsce patrol Policji podjął penetrację pobliskiego terenu, co poskutkowało zatrzymaniem 31-latka. Mężczyzna był nietrzeźwy. Po sprawdzeniu danych Marcina K.w policyjnych bazach okazało się, że jest on poszukiwany listem gończym, celem odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo z art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Marcin K. trafił do policyjnej celi.

W dniu dzisiejszym sąd zastosował wobec 31-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Marcin K. usłyszał zarzut dotyczący kierowania gróźb karalnych oraz uszkodzenia ciała, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

/KPP Nowy Dwór Maz/