Nowy Dwór Maz: Zatrzymany za usiłowanie kradzieży TIRa

Nowodworscy kryminalni zatrzymali 29-letniego mieszkańca naszego powiatu, który podejrzany jest m.in. o usiłowanie kradzieży z włamaniem ciągnika siodłowego o wartości 150 000 zł. Mężczyzna poruszał się również samochodem wbrew zakazowi sądowemu, w którym policjanci znaleźli narkotyki. 29-latek usłyszał już zarzuty i trafił pod dozór policji. Teraz może grozić mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend (niedziela 9 kwietnia) do nowodworskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o próbie kradzieży ciągnika siodłowego, który był zaparkowany na ul. Leśnej. Policjanci przystąpili do wyjaśnienia tego zdarzenia.

W trakcie czynności na miejscu przestępstwa mundurowi ustalili, że sprawca najpierw włamał się do naczepy pojazdu, z której nic nie zabrał. Następnie pokonując zamek w drzwiach wszedł do kabiny ciężarówki i zdemontował stacyjkę, ale nie zdołał odjechać autem.

Nowodworscy kryminalni już następnego dnia ustalili i zatrzymali do tej sprawy podejrzanego mężczyznę. 29-letni Łukasz K., został namierzony przez policjantów, kiedy poruszał się po Nowym Dworze osobowym fordem. W pojeździe mundurowi znaleźli również ponad gram narkotyków w postaci marihuany i amfetaminy. Jak się później okazało mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie zarzutów 29-latkowi. Wczoraj prokurator po zapoznaniu się z aktami sprawy zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

KPP Nowy Dwór Maz