Nowy Dwór Maz: Zdewastowana altana na Mieszka I

Miasto Nowy Dwór Mazowiecki przy wsparciu Zarządu Osiedla Nr 7 dwa lata temu stworzyło teren rekreacyjny przy ul. Mieszka I. Niestety w nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do dewastacji drewnianych konstrukcji. Sprawa została zgłoszona na policję.

Zrewitalizowano boisko, powstał plac zabaw, dwie altanki z miejscami grillowymi. Miejsce stało się popularne wśród mieszkańców. W okresie letnim, w zasadzie co weekend pod altankami, potoczne nazywanymi „grzybkami” odbywały się spotkania znajomych, sąsiadów, rodzin.

Niestety nie wszyscy potrafili uszanować wspólne dobro. W miniony weekend doszczętnie zdewastowane zostały stoły i ławy, znajdujące się pod altankami. Masywna konstrukcja stołów i ław, nie była wystarczającą przeszkodą dla chuliganów, którzy postanowili odwiedzić to miejsce. Drewniane elementy zostały połamane i najprawdopodobniej posłużyły jako podpałka.

Sprawa została zgłoszona w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim. W następnym roku planowane jest umieszczenie na tym terenie kamery monitoringu miejskiego. Być może powstrzyma to osoby niszczące od dalszych dewastacji.

Foto: Urząd Miejski Nowy Dwór Mazowiecki