Nowy Dwór Maz: Zeszlifowane numery i cofnięty licznik

W sobotni poranek funkcjonariusze nowodworskiej drogówki zatrzymali do kontroli iveco, którego numer nadwozia na tabliczce znamionowej był niezgodny z zapisem w dowodzie rejestracyjnym. Ponadto w pojeździe stan faktyczny drogomierza nie zgadzał się z zapisem w w centralnej ewidencji pojazdów i kierujących. Pojazd odholowano na parking policyjny.

22 lutego policjanci wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej policji w Nowym Dworze Mazowieckim, jak co rano patrolowali ulice miasta. O godz. 7:10 na ul. Bohaterów Modlina zatrzymali do kontroli iveco daily, którym kierował 37- latek z Glinojecka.

Podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili, że numer nadwozia (vin), znajdujący się na pojeździe jest niezgodny z numerem nadwozia, widniejącym w dowodzie rejestracyjnym pojazdu oraz zapisem w centralnej ewidencji pojazdów i kierujących.

Następnie, w toku wstępnych oględzin wykonanych na miejscu stwierdzono, że numer nadwozia, który powinien być wybity na ramie pojazdu, został prawdopodobnie usunięty. Ponadto numer ewidencyjny, znajdujący się na tabliczce znamionowej, przytwierdzonej do kabiny pojazdu, jest niezgodny z numerem widniejącym w CEPIK oraz w dowodzie rejestracyjnym.

Mundurowi ujawnili także niezgodność stanu faktycznego licznika z zapisem w centralnej ewidencji pojazdów i kierujących.

Od 1 stycznia 2020 r. ingerencja we wskazanie drogomierza pojazdu mechanicznego jest przestępstwem, zagrożonym karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Z uwagi na zły stan techniczny pojazdu, policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny iveco. Pojazd odholowano na parking policyjny i zabezpieczono do dalszych czynności.

st. asp. Joanna Wielocha