Nowy Dwór Maz: Znęcał się nad żoną i złamał nogę policjantowi

Policjanci nowodworskiej prewencji zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoją żoną, oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Podczas interwencji jeden z mundurowych doznał poważnego urazu nogi. Zatrzymany usłyszał już zarzuty i decyzją nowodworskiego sądu trafił na 3 miesiące do aresztu. 41-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotni poranek (2 kwietnia br.) policjanci prewencji udali się do jednego z mieszkań na terenie miasta, gdzie nietrzeźwy mężczyzna awanturował się ze swoją żoną. Podczas interwencji awanturnik rzucił się na mundurowych i zaczął zadawać im ciosy oraz szarpał za umundurowanie. Policjanci obezwładnili napastnika, którym okazał się 41-letni Mariusz K. W trakcie szarpaniny jeden z funkcjonariuszy doznał poważnych obrażeń nogi. 41-latek został zatrzymany i trafił do celi. Po przebadaniu alkomatem miał ponad 2, 5 promila alkoholu w organizmie.

Podczas dalszych czynności okazało się, że Mariusz K. podejrzany jest również o znęcanie się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Mężczyzna usłyszał w sumie trzy zarzuty z art. 207§1kk, 222§1kk oraz 224§3kk. Wczoraj nowodworski sąd, na wniosek prokuratora, zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.