Nowy Dwór/Zakroczym: Zatrzymani z narkotykami

W ciągu jednego dnia, policjanci podlegli nowodworskiej komendzie, zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. Dwóch wpadło w ręce mundurowych naszej komendy a kolejny dzielnicowych z Zakroczymia. W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 10 gramów środków odurzających w postaci amfetaminy i marihuany. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Nowodworscy policjanci każdego dnia zwalczają przestępczość narkotykową, która niejednokrotnie sieje żniwo śmierci, głównie wśród młodych ludzi. Tylko jednego dnia w tym tygodniu, mundurowi zatrzymali trzy osoby, które posiadały przy sobie środki odurzające.

26-letni Piotr P. wpadł w ręce kryminalnych na terenie jednego z zakładów pracy w Nowym Dworze. Mężczyzna miał ukryte narkotyki w paczce po papierosach. W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 7 gramów białego proszku, który po przebadaniu okazał się amfetaminą.

Kolejny podejrzany został ujęty przez ochronę jednego z nowodworskich sklepów. Mężczyzna dokonał kradzieży drogiego alkoholu. Kiedy na miejsce przybyli policjanci nowodworskiej prewencji, 18-letni Tomasz P. nie posiadał przy sobie dokumentu tożsamości. Powiedział funkcjonariuszom, że ma go w swoim samochodzie, który zaparkowany jest w pobliżu sklepu. Mundurowi udali się na miejsce i w pojedzie ujawnili torebkę z białym proszkiem. Po przebadaniu okazało się, ze to amfetamina.

Trzeci „amator” narkotyków został zatrzymany przez dzielnicowych z Zakroczymia. Policjanci podczas obchodu zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął się nerwowo zachowywać. Mundurowi postanowili sprawdzić tę podejrzaną sytuację. Podczas legitymowania w odzieży 32-letniego Pawła M. znaleźli torebkę z suszem. Po przebadaniu specyfik okazał się być marihuaną.

Wszyscy podejrzani trafili do aresztu. Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego postawili mężczyznom zarzut posiadania środków odurzających. Po złożeniu wyjaśnień zostali zwolnieni. Teraz o ich losie zdecyduje sąd.

KPP Nowy Dwór Mazowiecki