Orzechowo: 28 pkt. karnych dla kierującego volvo

Policjanci nowodworskiej drogówki skierowali wniosek o ukaranie przeciwko 24-letniemu kierowcy. Mężczyzna kierując osobowym volvo przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 83 km/h, wyprzedzał inny pojazd na przejściu dla pieszych i nie zatrzymał się do kontroli. W sumie 24-latek uzbierał 28 pkt. karnych i czeka go rozprawa w sądzie.

W minioną sobotę (28 stycznia) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego dokonywali pomiaru prędkości w Orzechowie gm. Pomiechówek, droga nr 62. Podczas czynności zauważyli osobowe volvo, które po zmierzeniu urządzeniem laserowym poruszało się w terenie zabudowanym z prędkością 133 km/h. Dodatkowo kierowca podjął manewr wyprzedzania innego pojazdu na przejściu dla pieszych.

Kiedy mundurowi próbowali zatrzymać pędzące volvo, kierowca przyspieszył i zignorował policjantów. Funkcjonariusze przystąpili do pościgu, jednak pojazd zniknął im z pola widzenia. W toku podjętych dalszych czynności kierowca został ustalony. 24-letni mieszkaniec gm. Czosnów przebywał w jednym z nowodworskich mieszkań. Nie miał przy sobie prawa jazdy i był trzeźwy. Nie potrafił wyjaśnić policjantom, dlaczego nie zatrzymał się do kontroli.

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za popełnienie wykroczenia, za które zostało mu naliczone 28 pkt. karny. Kierowca będzie musiał również zwrócić prawo jazdy głównie za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym.

/KPP Nowy Dwór Maz/