Palmiry: Podpalacze z dozorem policji

W niedzielę (20.10) na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o podpalenie. Prokurator po przesłuchaniu zastosował dozór policyjny. Znamy szczegóły zatrzymania podejrzanych.

W niedzielę doszło do pożaru poszycia leśnego w rejonie Palmir. Na miejsce przyjechały zastępy Straży Pożarnej oraz służby leśne. Po ugaszonym pożarze gdy strażacy już odjechali, leśniczy postanowił obejść spalony teren aby dokładnie wyliczyć powierzchnię. W trakcie obchodu zauważył dwóch pijanych mężczyzn, którzy podkładali ogień. Leśnicy dyskretnie wezwał posiłki i przystąpił do zatrzymania podpalaczy. Niestety mężczyźni zdołali od nowa wzniecić pożar. Ponownie interweniować musiała Straż Pożarna. Przybyli na miejsce policjanci, przejęli od służb leśnych ujętych na gorącym uczynku mężczyzn w wieku 34 i 39 lat.

Mężczyźni zostali osadzeni w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim. Po wytrzeźwieniu, obaj zostali przesłuchani i doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej. Prokurator po przesłuchaniu postanowił zastosować środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji. Mężczyźni muszą w ustalone dni stawiać się na Policji. Śledztwo w sprawie podpaleń prowadzi Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim.