Podaruj niezapomniane przeżycie – wybierz skoki spadochronowe w tandemie!

Coraz częściej jako upominek wręczamy nie konkretne rzeczy, ale przeżycia, które na długi czas pozostają w pamięci. Mogą być to skoki w tandemie!

Dzisiaj skoki spadochronowe nie są przeznaczone wyłącznie dla osób, które odbyły specjalistyczne szkolenie. Taka podniebna rozrywka dostępna jest praktycznie dla każdego, kto chciałby poczuć się jak profesjonalny skoczek. Jak to możliwe? To zasługa skoków tandemowych, z których obecnie skorzystamy w wielu ośrodkach spadochroniarskich w całym kraju.

Na czym polegają skoki spadochronowe w tandemie? Kto może zapisać się na tego rodzaju skok? Ile trzeba będzie za niego zapłacić?

Skok spadochronowy w tandemie – co to jest?
Skoki spadochronowe w tandemie to specjalny rodzaj skoków odbywających się w dwójkę, czyli właśnie w tandemie. Uczestnikami wydarzenia są wówczas pilot tandemu oraz jego pasażer, który złączeni są uprzężą tandemową.

Pilotem w tandemie najczęściej jest instruktor spadochroniarstwa, który posiada na swoim koncie tysiące podobnych wyczynów. Pilotem może stać się każdy, kto ma wystarczająco dużo odwagi i jednocześnie nie ma przeciwwskazań do skoku.

Za bezpieczeństwo skoku odpowiadają specjalne spadochrony tandemowe o konstrukcji zaprojektowanej z myślą o utrzymaniu dwóch osób jednocześnie. Wykorzystuje się również spadochrony zapasowe i automaty spadochronowe.
Skoki spadochronowe w tandemie, podobnie jak skoki zwykłe, odbywają się z wysokości od około 3000 metrów do 4000 metrów. Wysokość wyskoku jest powiązana z czasem tak zwanego swobodnego spadania, czyli spadania bez otwartego spadochronu. To jedyna tego rodzaju okazja, by doznać lotu w przestworzach bez żadnych ograniczeń! Swobodne spadanie trwa od 30 sekund dla wyskoku z 3000 metrów do 60 sekund dla wyskoku z 4000 metrów.

Po osiągnięciu odpowiedniej wysokości pilot tandemu otwiera spadochron. Uczestnicy wolno opadają na lądowisko, gdzie ma miejsce miękkie lądowanie, dlatego nie trzeb bać się żadnych urazów.

Kto może wziąć udział w skoku spadochronowym w tandemie?

Zaletą skoków spadochronowych w tandemie jest ich dostępność, czyli nie wymagają one uczestnictwa w specjalnych szkoleniach czy treningach. Nie trzeba też odwiedzać lekarza w celu uzyskania zaświadczenia o stanie zdrowia.
To jednocześnie powoduje, że tandemowe skoki spadochronowe są kapitalnym prezentem na pomysł na różne okazje, na przykład na urodziny, wesele czy też na rocznicę.

Przeciwwskazania do wykonania skoku dotyczą głównie:
l ciężaru ciała uczestnika – limit to 100-120 kg zależnie od używanego sprzętu
l stanu zdrowia uczestnika – przeciwwskazaniami są niestabilność kręgosłupa, wrodzona łamliwość kości, ostra niewydolność układu krwionośnego i oddechowego, a także epilepsja

Ile kosztuje skok spadochronowy w tandemie?
Jeśli zamierzamy podarować skok spadochronowy w tandemie jako upominek, najlepiej wybrać wtedy specjalny voucher upominkowy. To rodzaj zaproszenia, które upoważnia do wzięcia udziału w skoku. Osoba, która otrzymuje voucher, może samodzielnie wybrać jego termin.

Vouchery upominkowe można kupić także przez internet na stronach WWW organizatorów skoków spadochronowy. Można potem wydrukować go jako zaproszenie i wręczyć solenizantowi.

Ile trzeba będzie zapłacić za skoki spadochronowe w tandemie? W popularnej szkole spadochronowej Skydive ceny zaczynają się od 599 złotych za skok z 3000 metrów. W cenie 899 złotych kupimy skok z 3000 metrów z filmowaniem i fotografowaniem. Skok z 4000 metrów to odpowiednio 750 złotych oraz 1050 złotych z rejestracją.

Dokładna oferta oraz formularz rezerwacji w szkole Skydive zaprezentowane są pod adresem: https://skydive.pl. Zapraszamy!