Podsumowanie świąt na drogach powiatu

Święta Bożego Narodzenia za nami. Dla policjantów był to czas wzmożonej pracy. W okresie od 23 do 26 grudnia nowodworscy funkcjonariusze byli wzywani do 15 zdarzeń drogowych, zatrzymali 1 nietrzeźwego kierującego samochodem. Policjanci, pomimo zakończenia świątecznych zadań, nadal szczególną uwagę będą zwracać na stan trzeźwości kierowców i dbać o bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Święta Bożego Narodzenia za nami. Dla policjantów był to czas wzmożonej pracy. W okresie od 23 do 26 grudnia nowodworscy funkcjonariusze byli wzywani do 15 zdarzeń drogowych, zatrzymali 1 nietrzeźwego kierującego samochodem. Mundurowi, pomimo zakończenia świątecznych zadań, nadal szczególną uwagę będą zwracać na stan trzeźwości kierowców i dbać o bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Okres Świąt to szczególnie dla policjantów ruchu drogowego czas intensywnej pracy. Zapewniali oni m.in. płynność ruchu, kontrolowali prędkość i trzeźwość kierujących.

Powyższa statystyka pokazuje, że kierowcy naszego powiatu zastosowali się do policyjnych apeli. Wydłużony świąteczny okres na drogach przebiegł w miarę spokojnie. Policjanci odnotowali 15 niegroźnych kolizji (najwięcej 23 grudnia-10), na szczęście nie doszło do żadnego wypadku.

Nie obyło się niestety bez zatrzymanych nietrzeźwych kierowców. Nowodworscy policjanci zatrzymali 1 kierującego, który zdecydował się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu, ryzykując nie tylko swoje życie, ale przede wszystkim życie swoich bliskich i innych użytkowników dróg.

Nowodworscy policjanci nadal apelują o ostrożną jazdę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Zwracajmy uwagę na pieszych, którym przypominamy o obowiązku noszenia odblasków poza obszarem zabudowanym, a które warto nosić także w mieście. Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.

Warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

/KPP Nowy Dwór Maz/