Policja egzekwuje przepisy epidemiologiczne

W ostatnich dniach różne służby na terenie powiatu nowodworskiego informowały o zagrożeniu jaki niesie ze sobą koronawirus. Mimo licznych apeli o pozostanie w domach, znalazły się osoby, które uważały że obowiązujące rozporządzenia ich nie dotyczą. W wielu przypadkach musieli interweniować policjanci co skończyło się mandatami karnymi oraz wnioskami skierowanymi do sądu.

Od 1 kwietnia obowiązują określone zasady przemieszczania się. Jeżeli nie ma potrzeby, nie należy wychodzić z domu. Dozwolone jest udanie się do sklepu po zakupy niezbędne do życia. Osoby pracujące mogą udać się do miejsc pracy. Nie wolno gromadzić się w grupach ani wchodzić do parków, lasów czy na place zabaw.

W minionych dniach policjanci nałożyli kilka mandatów karnych oraz skierowali wnioski o ukaranie przez Sąd Rejonowy.

Policjanci w Pomiechówku przy ulicy Nasielskiej, ujawnili 3 osoby gromadzące się bez celu. Funkcjonariusze po wylegitymowaniu ukarali mandatem karnym kobietę i mężczyznę. Wobec drugiego z mężczyzn w związku z odmową przyjęcia mandatu karnego, skierowany został wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego. Kolejne dwie osoby, spacerujące bez celu zostały ukarane również w Pomiechówku. Policjanci interweniowali również w Nowym Dworze Mazowieckim gdzie spacerowały 3 osoby. Po wylegitymowaniu na spacerujących bez celu, nałożono mandaty karne.

Policjanci zapowiadają, że będą bezwzględnie wymagać przestrzegania zarządzeń sanitarnych.