Policjanci zatrzymali kolejnych kierujących na „podwójnym gazie”

Policjanci z Pomiechówka i Zakroczymia zatrzymali kolejne dwie osoby kierujące pojazdami mechanicznymi, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Każdemu z nich za popełnione przestępstwo grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

25 sierpnia 2020 r. chwilę przed południem, funkcjonariusze z pomiechowskiego posterunku policji zatrzymali na ul. Modlińskiej w Pomiechówku kierującego motorowerem 32- latka. Po przeprowadzonym przez mundurowych badaniu na zawartość alkoholu okazało się, że mieszkaniec Cegielni Kosewo ma 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu teraz do 2 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia po 8- ej rano mundurowi z posterunku policji w Zakroczymiu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego hyundaiem 24- letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna został przez policjantów poddany badaniu, po którym wyszło na jaw, że znajduje się on w stanie nietrzeźwości. W wydychanym powietrzu miał 0,56 promila alkoholu. Został przez policjantów zatrzymany. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz do 2 lat więzienia.

st. asp. Joanna Wielocha

TAGI: