Policyjna profilaktyka w szkołach powiatu

Policjanci naszej komendy prowadzili kolejne spotkania z dziećmi i młodzieżą szkół powiatu nowodworskiego. Zajęcia w klasach 0-VI miały na celu przede wszystkim uświadomić dzieci na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. W klasach gimnazjalnych, mundurowi przedstawiali przede wszystkim zagadnienia odpowiedzialności karnej nieletnich. 

W ubiegłym miesiącu takich spotkań odbyło się 18, w których uczestniczyło ponad 700 uczniów.

Tylko w marcu br., w ramach profilaktyki społecznej, przedstawiciele naszej komendy przeprowadzili 18 spotkań z dziećmi i młodzieżą. Uczniowie podstawówki, w formie zabawy, zapoznawali się z ogólnymi przepisami ruchu drogowego, a szczególności ruchu pieszych.

Uczniowie gimnazjum, mieli możliwość zapoznać się z odpowiedzialnością karną nieletnich oraz konsekwencjami zażywania narkotyków, a w szczególności tzw. dopalaczy. Policjanci poruszali również zagadnienia zagrożeń płynących z niewłaściwego korzystania z Internetu oraz zasady postępowania na wypadek wtargnięcia napastnika na teren placówki oświatowej. Na koniec spotkania gimnazjaliści oglądali film edukacyjny obrazujący omawiane zagadnienia.

KPP Nowy Dwór Maz

TAGI: