Pomiechówek: 8-latek wpadł pod ciężarówkę. Na miejscu LPR

W piątek (6.07) chwilę po godzinie 10 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku z udziałem 8 -letniego dziecka w Pomiechówku na ul. Warszawskiej. Na miejsce udała się policja, ratownictwo medyczne i straż pożarna. Na miejsce do poszkodowanego dziecka, wezwano śmigłowiec LPR z Płocka.

Chwilę po godzinie 10 po otwarciu szlabanów na przejeździe kolejowym, od strony Serocka ruszyły pojazdy oraz piesi na chodniku. W pewnym momencie jadący chodnikiem 8-letni chłopiec jadący rowerem, przewrócił się i wpadł pod nadjeżdżającą ciężarówkę. Chłopiec w wyniku upadku doznał licznych urazów wielonarządowych. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego na miejsce wezwał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Policjanci przebadali kierującego pojazdem 44-letniego mieszkańca województwa lubelskiego oraz matkę 8-latka pod opieką której było dziecko. Wszyscy byli trzeźwi.

8-latek z urazem wielonarządowym, został zabrany przez załogę śmigłowca Ratownik18 z płockiej bazy LPR do jednego z warszawskich szpitali.

Policja wyznaczyła objazdy w miejscu zdarzenia. Ruch na ulicy Warszawskiej jest zablokowany. Chwilę przed 12 po zakończeniu czynności procesowych, ruch został wznowiony.