Pomiechówek: Areszt za próbę wymuszenia

Nowodworscy kryminalni wraz z policjantami wydziału dochodzeniowo-śledczego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mają związek z wymuszeniem rozbójniczym. 22-letni Adam P. podejrzany jest o kierowanie przestępstwem, a 30-letni Piotr I. o usiłowanie jego dokonania. Zatrzymani używając gróźb chcieli wymusić 4000 zł. Decyzją sądu obaj trafili na trzy miesiące do aresztu. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do nowodworskiej komendy zgłosił się mieszkaniec gm. Pomiechówek, który opowiedział policjantom, że od kilku dni nachodzą go mężczyźni chcąc od niego 4000 zl. Ponadto grążą mu i jego żonie, że jeżeli nie przekaże im kwoty to pozbawią ich życia i spalą samochód. Nowodworscy śledczy natychmiast przystąpili do wyjaśnienia tej sprawy.

W toku podjętych czynności policjanci ustalili, że podejrzanymi osobami mogą być 22-letni Adam P. i 30-letni Piotr I., mieszkańcy naszego powiatu. Funkcjonariusze ustalili gdzie mężczyźni przebywają i dokonali ich zatrzymania. W trakcie rozmowy z podejrzanymi mundurowi ustalili, że sprawa może mieć związek ze wcześniejszymi rozliczeniami finansowymi z pokrzywdzonym.

Adam P. i Piotr I. po złożeniu wyjaśnień usłyszeli zarzuty. Na wniosek prokuratora, nowodworski sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Sprawa ma charakter rozwojowy i śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

KPP Nowy Dwór Mazowiecki