Pomiechówek: Debatowali o bezpieczeństwie

We wtorek (17.10) w Centrum Integracji Społecznej w Pomiechówku odbyła się Debata o Bezpieczeństwie podczas której z mieszkańcami spotkali się przedstawiciele władz gminy oraz policjanci.

W debacie wzięli udział min. Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Marek Chodakowski, Wójt Gminy Pomiechówek Dariusz Bieliecki, Przewodniczący Rady Gminy Jan Drzazgowski, Kierownik Posterunku w Pomiechówku asp. sztab. Maciej Skibiński, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego asp. szt. Sławomir Sosnowski, dzielnicowy i funkcjonariusze z lokalnego posterunku policji.

Wśród mieszkańców przeważali radni i sołtysi. Podczas dyskusji poruszono tematy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym min. dotyczące prędkości jakie osiągają kierujący na DK62 oraz problemy z parkowaniem w centrum Pomiechówka szczególnie w sobotę.

Podkom. Szymon Koźniewski – rzecznik prasowy KPP w Nowym Dworze Mazowieckim przybliżył statystkę pracy policjantów na terenie gminy i powiatu. Zaprezentowano aplikację Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz dane dotyczące przestępstw najbardziej uciążliwych dla mieszkańców.

Podczas dyskusji poruszono temat kajakarzy, którzy pływają po rzece Wkrze pod wpływem alkoholu a także zastanawiano się nad sensem powoływania Straży Gminnej.

Na koniec mieszkańcy poproszeni zostali o wypełnienie anonimowych ankiet, które pozwolą na udoskonalenie kolejnych debat organizowanych już wkrótce w Leoncinie i Czosnowie.

/MK/