Pomiechówek: Policjanci zatrzymali dwóch poszukiwanych

Kilka dni temu funkcjonariusze z posterunku policji w Pomiechówku zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy byli poszukiwani celem odbycia kary pozbawienia wolności. Trafili do jednostki penitencjarnej.

17 lipca 2020 r. mundurowi z Pomiechówka zgodnie z posiadanymi informacjami udali się do miejscowości Kosewo. Miał tam przebywać poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości 49- latek. Na miejscu policjanci zastali mieszkańca Kosewa. Został zatrzymany przez pomiechowskich funkcjonariuszy i przewieziony do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w nowodworskiej komendzie policji. Mężczyzna ma do odbycia, zgodnie z prawomocnym wyrokiem sądu, karę 1, 5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności. Następnie trafił do zakładu karnego.

Jeszcze tego samego dnia wieczorem, funkcjonariusze z posterunku policji w Pomiechówku udali się do Pomiechowa. Tam, zgodnie z posiadaną przez mundurowych wiedzą, przed wymiarem sprawiedliwości miał ukrywać się 29- letni mieszkaniec tej miejscowości. Mężczyzna w wyznaczonym terminie dobrowolnie nie stawił się do jednostki penitencjarnej. Policjanci na miejscu zastali poszukiwanego 29- latka. Został zatrzymany i doprowadzony najpierw do komendy powiatowej policji w Nowym Dworze Mazowieckim, później natomiast trafił do zakładu karnego, gdzie ma teraz do odbycia karę 1 roku pozbawienia wolności.

st. asp. Joanna Wielocha