Pomiechówek: Zdrowa inwestycja przy Słonecznej 51

Choć zima za oknem daje się we znaki i wydawać by się mogło, że gminne inwestycje w Pomiechówku stoją w miejscu – uspokajamy, że prace związane z przebudową i adaptacją obiektu użyteczności publicznej, w którym znajduje się ośrodek zdrowia i pomieszczenia biurowe Ośrodka Pomocy Społecznej, postępują zgodnie z harmonogramem.

Obecnie modernizowana jest część budynku zajmująca blisko 70 % powierzchni użytkowej budynku. Wykonane zostały roboty rozbiórkowe, nowe podłogi i dodatkowe ścianki działowe. W chwili obecnej układane są nowe instalacje sanitarne i elektryczne. W ramach zadania w części ośrodka zdrowia zostaną zmodernizowane i wydzielone gabinety lekarskie i pomieszczenia biurowe (biuro dyrektora, księgowość, rejestracja, serwerownia) z pomieszczeniem socjalnym, w.c. dla personelu, szatnią na czystą odzież roboczą, pomieszczeniem gospodarczym na środki czystości oraz magazynki.

W strefie wejścia do budynku znajdować się będzie rejestracja i lada, która zostanie w części obniżona z przeznaczeniem do obsługi osób niepełnosprawnych. Strefę holu i strefę gabinetów z poczekalnią dla pacjentów będą oddzielać przeszklone drzwi. Odnowiona poczekalnia zostanie doświetlona światłem dziennym za pomocą świetlika dachowego. Znajdować się w niej będą 24 miejsca do siedzenia dla pacjentów, stolik na prasę i miejsce na powieszenie okryć wierzchnich. Wyodrębnionym miejscem będzie poczekalnia stomatologiczna.

W części zajmowanej przez Ośrodek Pomocy Społecznej zostanie zmodernizowanych i wydzielonych pięć pomieszczeń biurowych, pomieszczenie socjalne, w.c. dla personelu, w.c. dla osób niepełnosprawnych, pomieszczenie gospodarcze na środki czystości.

Wszystkie nowo powstałe, zmodernizowane pomieszczenia i komunikacja będą spełniały wymogi ruchu dla osób niepełnosprawnych i poprawią funkcjonowanie znajdujących się w budynku ośrodków. Planowany termin zakończenia inwestycji to 30 czerwca 2017 r.