Powiat: Dwóch nietrzeźwych kierujących jednej doby

W poniedziałek (27.04) na terenie podległym komendzie powiatowej policji w Nowym Dworze Mazowieckim policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich miał dodatkowo orzeczony prawomocnym wyrokiem sądu zakaz kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwa odpowiedzą teraz przed sądem.

W poniedziałek (27.04) w Dębinie, policjanci z komisariatu policji w Czosnowie zatrzymali do kontroli drogowej 36- latka z Kazunia Nowego, kierującego motorowerem. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, iż mężczyzna ma ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia w Czarnej, funkcjonariusze z posterunku policji w Zakroczymiu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem 55- letniego mieszkańca tej miejscowości. Po wykonaniu badania na jaw wyszło, że mężczyzna ma blisko 0,6 promila alkoholu w organizmie, a dodatkowo aktywny zakaz kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła „Piłeś? Nie jedź!”. Wsiadanie za kierownicę po wypiciu najmniejszej nawet ilości alkoholu może doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia- naszego lub innych osób.