Powiat: Pijani weekendowi kierowcy

W ostatni weekend nowodworscy policjanci zatrzymali kilku nietrzeźwych kierujących. Dwóch z nich spowodowało kolizje drogowe, a jeden miał dodatkowo, orzeczony prawomocnym wyrokiem sądu, zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwa odpowiedzą teraz przed sądem.

W piątkową noc, policjanci wydziału ruchu drogowego interweniowali na ul. Przytorowej w Nowym Dworze Mazowieckim. Kierujący oplem, z nieustalonych przyczyn zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w słup trakcji elektrycznej PKP. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że kierujący corsą, mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego ma 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Na domiar złego 40- latek posiadał prawomocny, orzeczony wyrokiem sądu zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W sobotnie popołudnie, nowodworska „drogówka” interweniowała na ul. Bohaterów Modlina w Nowym Dworze Mazowieckim. 33- latek kierujący Volkswagenem, wykonując manewr cofania, najechał na słupki metalowe, podtrzymujące zadaszenie pawilonu handlowego. Na miejscu okazało się, że kierujący Passatem nowodworzanin ma 1,62 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W sobotnią noc, również w Emolinku gm. Zakroczym policjanci z nowodworskiego wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 33- latka z Warszawy, który kierował Volkswagenem mając ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W niedzielną noc, policjanci nowodworskiego wydziału prewencji, na ul. Zakroczymskiej w Nowym Dworze Mazowieckim, zatrzymali do kontroli drogowej 39- letniego obywatela Ukrainy, który kierował fordem. Po badaniu okazało się, że mężczyzna ma 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.