Psucin: Bus uderzył w drzewo. Nie żyje jedna osoba

W czwartek (9.08) chwilę po godzinie 17 na drodze powiatowej łączącej Pomiechówek z Nasielskiem w miejscowości Psucin gm. Nasielsk, doszło do śmiertelnego wypadku busa marki Renault. Samochód zjechał na przeciwległy pas i wjechał do rowu a następnie uderzył w drzewo.

W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła jedna osoba. Pozostałe osoby zostały zakleszczone w pojeździe i musiały być wycinane przez strażaków. Mężczyznę w wieku 40 lat śmigłowcem przetransportowano do szpitala. Kierujący pojazdem nie wymagał hospitalizacji i pozostał wraz z jednym z pasażerów na miejscu zdarzenia.

Busem jechało 5 osób. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu a 2 zostały ranne. Strażacy musieli wyciąć je z pojazdu – informuje st. sierż. Sylwia Ochmańska z KPP Nowy Dwór Mazowiecki.

Po zakończeniu akcji ratunkowej na miejsce przybyli technicy z Wydziału Śledczo Dochodzeniowego Komendy Powiatowej Policji oraz dyżurny prokurator. Na miejscu wykonano czynności procesowe. Prokurator postanowił wszcząć śledztwo w sprawie spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Busem z pracy wracali pracownicy budowlani. Być może kierowca zasnął za kierownicą? Okoliczności wyjaśni prokuratorskie śledztwo.