Rowerzyści z promilami

15 września br. policjanci nowodworskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej trzech mężczyzn, którzy po alkoholu kierowali rowerami. Na każdego nałożono mandat. Apelujemy o odpowiedzialność.

We wtorek funkcjonariusze komendy powiatowej policji w Nowym Dworze Mazowieckim podczas pełnionej służby ujawnili na drogach powiatu aż trzech rowerzystów, którzy wcześniej spożywali alkohol, a następnie wsiedli za kierownicę.

Policjanci „drogówki” w Wilkowie Polskim podjęli interwencję wobec 57- letniego rowerzysty ze Starych Gniewniewic. Po przeprowadzonym na miejscu badaniu okazało się, że mężczyzna znajduje się w stanie po użyciu alkoholu- w organizmie miał 0,46 promila. Został ukarany mandatem w wysokości 300 zł.

Mundurowi z zakroczymskiego posterunku, w Trębkach Nowych zatrzymali do kontroli drogowej 52- latka z tej miejscowości, który po drodze publicznej kierował rowerem. Badanie wykazało, że w organizmie ma ponad 2 promile alkoholu. Policjanci nałożyli na niego mandat w kwocie 500 zł.

Funkcjonariusze nowodworskiego wydziału ruchu drogowego w miejscowości Pianowo- Daczki gm. Nasielsk podjęli kontrolę wobec 27- letniego mieszkańca tej miejscowości. Kierował on rowerem po drodze publicznej, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wskazało, że w wydychanym powietrzu ma 1,78 promila alkoholu. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Policja kolejny raz apeluje do niechronionych uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialność i rozsądek, nie wsiadanie za kierownicę po alkoholu. Taka lekkomyślność może doprowadzić do tragedii.

st. asp. Joanna Wielocha

TAGI: