Rowerzyści z promilami

W ciągu kilku ostatnich dni nowodworscy policjanci zatrzymali aż trzech nietrzeźwych rowerzystów. Zostali ukarani mandatami. Apelujemy do niechronionych uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i odpowiedzialność.

W niedzielę policjanci nowodworskiego wydziału ruchu drogowego pełnili służbę na drogach powiatu. Na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego podjęli kontrolę drogową wobec rowerzysty, który dość niepewnie poruszał się jednośladem po drodze publicznej. Podejrzenia policjantów, iż może on znajdować się w stanie nietrzeźwości szybko sie potwierdziły. Po zbadaniu 20- latka ze Stanisławowa wyszło na jaw, iż ma on blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został przez mundurowych ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.

We wtorek funkcjonariusze czosnowskiego komisariatu policji podjęli interwencję w Cząstkowie Mazowieckim, wobec 33- latka. Mężczyzna kierował po drodze publicznej rowerem znajdując się w stanie po użyciu alkoholu. W wydychanym powietrzu miał 0,26 promila alkoholu. Mundurowi nałożyli na niego mandat karny w wysokości 300 zł.

Tego samego dnia nowodworska „drogówka” ujawniła kolejnego rowerzystę z promilami. Na ul. Thommee funkcjonariusze podjęli kontrolę drogową wobec 20- latka, który jechał rowerem po drodze publicznej. Po badaniu okazało się, że w organizmie ma 0,86 promila alkoholu. Został ukarany mandatem w kwocie 500 zł.

Policja apeluje do wszystkich niechronionych uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności na drodze. W tym także o odpowiedzialność i rozsądek oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania.

TAGI: