Rozbiegamy Nowy Dwór Mazowiecki

Inicjatywa Rozbiegamy Nowy Dwór powstała, aby propagować sport i aktywność fizyczną w naszym mieście. Jej celem jest promocja biegania jako wartościowego sposobu spędzania czasu wolnego, a także motywowanie do rozwijania sprawności fizycznej i dbania o kondycję zdrowotną.

Inicjatywa jest skierowana do wszystkich, którzy poprzez sport chcieliby chociaż trochę zmienić swoje życie. Rozbiegamy Nowy Dwór skupia w swoim gronie zarówno utytułowanych biegaczy, którzy trenują w klubach, jak też amatorów oraz osoby, które po raz pierwszy kupiły swoje buty biegowe. Integracja w grupie daje osobom początkującym możliwość korzystania z praktyki i wiedzy doświadczonych biegaczy.

Inspiracją do powstania Rozbiegamy Nowy Dwór było również funkcjonowanie podobnych grup w innych miastach, które mają swoje reprezentacje na zawodach. W sobotę 25 lutego odbył się pierwszy wspólny trening, na który przybyło 21 osób. Pierwsze rozbieganie poprowadził Rafał Szymborski – zwycięzca Biegu Czterech Generałów z 2015 roku, 5 miejsce na Mistrzostwach Polski w półmaratonie. Tempo nie było zbyt szybkie, ponieważ niektóre osoby biegały pierwszy raz od czasów szkolnych. Spotkania „Trening dla każdego” planowane są w weekendy i będą prowadzone przez najlepszych nowodworskich biegaczy.

/Karol Bielec/