Rybitew: Poszukiwania zaginionego 69-latka

W środę (13.11) po godz. 20 – ej do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu 69-letniego Józefa J. Po kilku godzinach poszukiwań, zaginionego odnaleźli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim. W rozmowie z rodziną ustalono, że 69 – latek cierpi na zaniki pamięci i epilepsję. Dzięki policyjnym poszukiwaniom mężczyznę odnaleziono całego i zdrowego.

Złożone późnym wieczorem zawiadomienie, dało podstawę do wszczęcia poszukiwań za mężczyzną. Podjęte w konsekwencji czynności, dzięki skuteczności funkcjonariuszy, doprowadziły po niedługim czasie do odnalezienia 69 – latka.

Ponad 100 policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim natychmiast rozpoczęło poszukiwania. W przedsięwzięciu wzięło również udział 38 strażaków, w tym 4 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej, Państwowa Straż Pożarna, Ratownictwo Wodne, Jednostka Ratowniczo Gaśnicza, 5 psów służbowych, quad. Za udzielenie pomocy i wsparcia wszystkim dziękujemy.

Funkcjonariusze przeszukiwali tereny leśne, jak również dukty masywu leśnego. Poszukiwania utrudniała pora nocna, opady deszczu i panujące ciemności.

Policjanci sprawdzali również placówki zdrowia oraz miejsca, gdzie mógł udać się mężczyzna. Po godzinie 1 – szej w nocy, funkcjonariusze odnaleźli zaginionego Józefa J. w miejscowości Rybitew. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Lekarz nie stwierdził aby cokolwiek zagrażało życiu i zdrowiu mężczyzny. 69-latek został przekazany pod opiekę rodziny.

Dzięki dobrze zorganizowanej akcji, współpracy zaangażowanych służb, ta sytuacja zakończyła się szczęśliwie.

st. asp. Joanna Wielocha