Sekcja pływacka Sport Plus na wakacjach w Krynicy Morskiej

Sekcja ratowniczo – pływacka Sport Plus rozwija się bardzo prężnie, przybywa nam członków, a my staramy się żeby zdobywali jak najlepsze umiejętności i doświadczenie. Tak jak w ubiegłych latach, członkowie sekcji wybrali się do Krynicy Morskiej, gdzie mieli przyjemność gościć i przyglądać się pracy ratownika morskiego w WOPR Krynica Morska.

Nasi podopieczni brali czynny udział w zabezpieczeniu Białej plaży, mieli możliwość obserwowania i czerpania wiedzy z pracy ratowników morskich, edukowali małe dzieci w temacie bezpieczeństwa na plaży i w morzu, pomagali im w codziennej pracy na wieżach oraz prowadzili również obserwację z morza. Podczas pobytu dzieci szkoliły się w ratownictwie morskim, poznawały tajniki pracy ratownika morskiego, mogły przekonać się jak ciężka i odpowiedzialna jest to praca oraz z jak wieloma trudami trzeba się zmagać niekiedy walcząc z żywiołem jakim jest woda.

Zarówno dziewczynki jak i chłopcy odbywali codzienne dyżury z ratownikami, mieli treningi z pływania w morzu z bojkami SP, zabezpieczali plażę w trakcie akcji ratowniczych. Działania sekcji mają na celu przygotowanie młodzieży do pełnienia funkcji ratownika na basenach, wodach śródlądowych i morskich.

Stowarzyszenie Sport Plus przez cały rok prowadzi sekcję ratowniczo-pływacką na pływalni w Nowym Dworze Mazowieckim, dzięki współfinansowaniu urzędu Miasta Nowy Dwór Mazowiecki mają zapewniony najnowszy sprzęt do ćwiczeń i szkoleń, a instruktorzy i trenerzy prowadzący zajęcia przekazują im ogromny zakres wiedzy i doświadczenia.