Skoroszki: Śmiertelny wypadek na DW571. LPR w akcji

W sobotę (23.03) chwilę po 22 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Radomiu, wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodowym w miejscowości Skoroszki w gminie Winnica na DW571. Dyspozytor na ratunek wysłał służby z powiatu nowodworskiego i pułtuskiego.

Gdy pierwsze zastępy Straży Pożarnej przybyły na miejsce zdarzenia, zastano samochód osobowy marki Audi, który wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Dwie osoby podróżujące pojazdem znajdowały się w pojeździe, bez zachowanych funkcji życiowych. Strażacy natychmiast przystąpili do wycięcia poszkodowanych z pojazdu i rozpoczęto resuscytację krążeniowo oddechową. Czynności medyczne przejęli ratownicy z zespołów Ratownictwa Medycznego. Niestety lekarz stwierdził zgon młodej około 20 - letniej kobiety. Po reanimacji udało się przywrócić funkcje życiowe u mężczyzny w wieku 41-lat. Aby przyśpieszyć transport do specjalistycznego szpitala, na pomoc wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do jednego z warszawskich szpitali.

- Transportowaliśmy mężczyznę z urazami wielonarządowymi, który uległ wypadkowi samochodowemu. Ratownik 12 przetransportował pacjenta do jednego z warszawskich szpitali - informuje Kinga Czerwińska z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Udział w akcji:
531M21 - JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M25 - JRG Nowy Dwór Mazowiecki
539M20 - OSP Nasielsk
W02-86 - ZRM Nasielsk
611M24 - JRG Pułtusk
611M26 - JRG Pułtusk
OSP Winnica
ZRM Pokrzywnica
KP Nasielsk
WRD KPP Pułtusk
Ratownik 12 - Lotnicze Pogotowie Ratunkowe Warszawa

Zabezpieczenie lądowania Ratownik 12 na lotnisku w Chrcynnie:
531M21 - JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M25 - JRG Nowy Dwór Mazowiecki
537M49 - OSP Nuna

PJ
Foto: Pułtusk 24